Yaşayan bisiklet efsanesi Mark Cavendish, rekor kırmak için 59. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na geliyor – SPOR

İnanılmaz geri dönüşlerin ve sprintlerin kahramanı

Mark Cavendish, 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile kariyerinin son rekorlarını kırma yolunda ilk adımı atıyor…

Bisiklet sporunun yaşayan efsanesi Mark Cavendish, Andre Griepel ile paylaştığı TOUR etaplarını en çok kazanan bisikletçi olma rekorunu kırmak için Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na gelecek.

2014 ve 2015 yıllarında Tour of Turkey'de Maglia Verde yarışını yarışın en iyi sprinteri olarak kazanan Cavendish'in, TOUR'da 11 etap galibiyeti bulunuyor.

İngiliz pedalının bu sezon bir diğer büyük hedefi ise Tour de France'da yeni bir rekor kırmak. Cavendish, Tour de France'ın bir etabını daha kazanırsa, 35 etap zaferiyle yeni ve tek rekor sahibi olacak ve etaplarda en çok etap zaferi rekorunu paylaştığı efsanevi Belçikalı bisikletçi Eddy Merckx'in 34 etap zaferini geride bırakacak. .

39 yaşındaki Mark Cavendish, hastalığın ardından Türkiye'ye ilk adımını çifte rekor kırdığı sezonda atacak.

Dünyanın en hızlı bisikletçisi Cavendish hakkında ilham verici belgesel NETFLIX'te: Never Enough…

İnişli çıkışlı zorlu yılları anlatan samimi ve sürükleyici belgeselde, 2021 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Cavendish için bir dönüm noktası olduğu vurgulanıyor. 1.159 gün aradan sonra ilk etabını kazanarak küllerinden yeniden doğan Mark Cavendish, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na altıncı kez katılıyor. Cavendish, Never Enough belgeselinde de yer alan, Cavendish'i geri dönüşüne motive eden ve rekor golüyle gruba dönüşüne etki eden Astana antrenörü Vasilis Anastopoulos ile birlikte Tour of Turkey'de hedefe doğru koşacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir