Valilik açıkladı! İzmir'de protesto ve gösteriler 4 gün süreyle yasaklandı

Kamuoyunda Kobani davası olarak bilinen “6-8 Ekim Terör Olayı Davası”nın 108 kişinin yargılandığı, 18'i tutuklu 83'üncü duruşması bugün görüldü. Duruşmada açıklanan kararlara göre aralarında Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu çok sayıda kişiye hapis cezası verildi. İzmir Valiliği'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, kentte bu konuyla ilgili yapılabilecek her türlü açık toplantı ve gösteri, toplu karşılama ve uğurlama törenleri, basın açıklamaları, protesto oturma eylemleri, mitingler, çadır kurulumu. imza kampanyaları, stant açılışları, anma törenleri, festivaller, konserler, gösteriler, oyunlar, gösteriler vb. Bu tür tüm eylem ve etkinliklerin yasaklandığı bildirildi. Açıklamada ayrıca 16 Mayıs'ta başlayan yasak kararının 19 Mayıs saat 23.59'a kadar süreceği belirtildi.

HÜKÜMET AÇIKLADI

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Terör örgütüne destek veren kişi veya kişilerin ilimizde farklı yerlerde bir araya gelerek terör örgütü PKK/KCK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ı öven, can ve mal güvenliğini olumsuz etkileyecek eylemlerde bulunmaları mümkündür. vatandaşların.” Hukuk dışı süreçler yaşanabilir, karşıt gruplar birleşebilir.” Bunun da istenmeyen olaylara yol açabileceği düşünülüyor.

Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek tahrik edici eylemleri önlemek, milli güvenliği, kamu düzeni ve güvenliğini yeniden tesis etmek, Cumhuriyetin temel niteliklerini ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla, olası hukuka aykırı eylemlerin önlenmesi ve hoş olmayan olayların önlenmesinin yanı sıra, mala zarar verebilecek ciddi bozulma belirtilerinin mevcut olduğu dikkate alınarak, can güvenliğinin sağlanması amacıyla kamu düzeni ve güvenliğinin normal yaşamı kesintiye uğratması veya kesintiye uğratması önlenir. ve mülkiyet, kişisel dokunulmazlık, tasarruf güvenliği ve kamu refahı;

6564 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17 ve 19'uncu maddeleri hükümleri uyarınca. 2911 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesi. 5442; “Demokratik siyasette ısrar edelim!” Halkların dayanışması ve birleşik mücadelesiyle komploların üstesinden geleceğiz Her türlü açık alan toplantı ve gösterileri, toplu karşılama ve uğurlama törenleri, basın açıklamaları, oturma eylemleri, gösteriler, çadır kurma, bunlarla ilgili düzenlenebilecek imza kampanyaları. 6-8 Ekim Terör olayı davası, stant açılışı, anma töreni, festival, konser, eğlence, oyun, gösteri vb. İzmir'in il merkezi ve ilçeleri dahil olmak üzere tüm il sınırları (coğrafi alan-il merkezi, ilçeler/polis ve jandarmanın sorumluluk alanları) içindeki tüm bu eylem ve etkinlikler, 16.05.2024 saat 17.30'dan itibaren 19.05.2024 saat 23.59'a kadar gerçekleştirilecektir. 4 (dört) gün süreyle yasak kararı alındı.” (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dışişleri Bakanlığı'nda kritik atama!Dışişleri Bakanlığı'nda kritik atama!
Avrupa'yı sarsan saldırının ardından Polonya Başbakanı bu mesajı açıkladı! "Ölüm tehditleri alıyorum"Avrupa'yı sarsan saldırının ardından Polonya Başbakanı bu mesajı açıkladı! “Ölüm tehditleri alıyorum”
Demirtaş'ın kararından sonra 'milli duruş' vurgusu Demirtaş'ın kararından sonra 'milli duruş' vurgusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir