Toplu E-posta Gönderme: Toplu E-posta Nasıl Gönderilir? Outlook ve Gmail e-postalarının toplu gönderimi

Kullanıcılarına sunduğu fırsatlar, kolaylıklar ve zaman nedeniyle favori iki e-posta sistemi olan Outlook ve Gmail sistemleri birçok açıdan farklı olsa da bazı ortak noktaları da var. Toplu e-posta işlemleri ortak noktalar arasında yer alsa da, gelen ve gönderilen e-postaların sınıflandırılması, takvim seçenekleri veya diğer bazı farklılıklar dışında bu işlemler her iki sistemde de farklı adımlar kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Toplu mail nasıl gönderilir?

Toplu e-posta gönderimi genel olarak şirket düzeyinde yapılacağı düşünülse de bireysel olarak da tercih edilebilecek bir süreçtir. İster Gmail, ister Outlook üzerinden yapılabilen bu işlemin, e-postanın gönderileceği kişi sayısına da sınırlamaları vardır.

Aynı anda belirli sayıda kişiye gönderilebilecek e-posta sayısında da kısıtlamalar olabilir. Toplu e-posta gönderebilmek için e-posta gönderilecek kişilerin e-posta adreslerinin bilinmesi ve bu adreslerin virgülle yazılması gerekmektedir. Outlook ve Gmail'de birkaç adımda gerçekleştirilir.

Toplu e-posta nasıl gönderilir?

Herhangi bir nedenle toplu e-posta göndermek, Gmail'de birkaç adımı takip ederek yapılabilecek bir işlemdir. Gmail'e toplu e-posta gönderme adımları:

  • Web tarayıcısı açılır.
  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üstteki oluştur'a tıklayın.
  • E-postanın gönderilmesi gereken tüm e-posta adresleri alıcı kısmına yazılır.
  • Konu kısmına ilgili konunun başlığı ve içeriği yazılır.
  • Gönder butonuna tıklıyorsunuz.

Alıcıların birbirlerinden haberdar olmasını istemiyorsanız e-postanın BCC olarak seçilmesi ve e-posta adreslerinin BCC kutusuna yazılması gerekmektedir. Aksi takdirde e-postayı alan kişi diğer alıcıları da görecektir.

Outlook toplu e-posta gönderimi

Outlook'ta toplu e-posta göndermek için Gmail sisteminde olduğu gibi benzer işlemler gerçekleştirilir. İki sistemin arayüzleri farklı olsa da e-postalar aynı şekilde oluşturulmakta ve gönderilmektedir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Halüsinasyon görünce kendisiyle çelişti!  korkutucu anlarHalüsinasyon görünce kendisiyle çelişti! korkutucu anlar
Taksim için 1 Mayıs kararı çıktıTaksim için 1 Mayıs kararı çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Nisan tarihli mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Nisan tarihli mesajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir