Sivasspor hakeminin tepkisi: “Böyle bir talihsizlik olamaz” – Son Dakika Spor Haberleri

Karagöl, maçın ardından stattan çıkarken gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk futbolunun ve hakemlerin ne yaptığını bilmek, duymak ve görmek isteyenlerin bu maçı izlemesi gerektiğini söyledi.

Maçın ilk yarısında hakemin verdiği kararların tamamen taraflı olduğunu öne süren Karagöl, Rey Manaj'a verilen duruşun kırmızı kart olduğunu öne sürdü.

Karagöl, serbest topla gol yediğini iddia etti. “Attığımız golün iptali ve oyuncumuza verilen kırmızı kart. İkinci yarıda alınan bir pozisyonda Rey Manaj'a penaltı verilmemesi. Takımın tüm ikili maçlarında rakip takım lehine alınan kararlar. Neresinden bakarsanız bakın bu geceki maç tam bir felaket.” dedi.

“Bizi susturamazsınız”

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na başvuruda bulunan Karagöl, şunları söyledi:

“Bu maçtan sonra bu hakeme vereceğiniz puanları göreceğiz. Bu hakemle ilgili ne gibi kararlar vereceğinizi de göreceğiz. Bu hakem, F.Bahçe maçında ilk yarıda bizi öldüren hakemdi. O maçtan sonra, Çıktık konuştuk, penaltıyı verdiniz ama bizi susturamazsınız. Biz hiçbir yerde bu işi doğru ve layıkıyla yapmalarına izin vermeyeceğiz. , isimleriniz belli, her maçtaki davranışlarınız belli, şampiyonluğun ilk yarısındaki Başakşehir maçında da benzer kararlar verdiniz ve gereken 3 puanı aldınız “Bizimle şaka yapmayın, sonunda kim şaka yaparsa biz yaparız.” Allah tarafından cezalandırılacaksınız.”

“BÖYLE BİR REZİLLİK YOK”

Karagöl, hakemlerin her takıma adil ve eşit davranması gerektiğini vurguladı. “Böyle bir talihsizlik olamaz, bu adamlar maç sonrası nasıl evlerine gidip rahat uyuyabilirler?” dedi.

Türk futbolunun kaybettiğini belirten Karagöl, yabancı VAR hakemlerinin geldiğini ve Türk hakemlerin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Bu konuşmasından dolayı kendisine ceza verilmemesi gerektiğini belirten Karagöl, cezalandırılması gereken kurumların cezalandırılması çağrısında bulundu.

“ADİL OLUN, GÖRDÜĞÜNÜZÜ ÇALIN”

Bu yıl Türk futbolunda bazı talihsizlikler yaşandığını iddia eden Karagöl, şöyle konuştu:

“Bunun sorumluları belli. Dürüst olun, gördüğünüzü çalın, korkmayın, başka işlere karışmayın. Burası Anadolu'nun kalbi, kimse Sivasspor'la oynamasın. Türkiye'de durum futbol ve 'Bu sene Türk hakemliği belli. Neyi bağlayalım, futboldan anlayan biri bu maçı 90 dakika izlese benim yaptığım yorumların 100 katı olur, futboldan. Hakem olacaksın sarı formayı giyeceksin, sen başka forma giyeceksin. Bizi elemek için elinden geleni yaptı ve ikinci yarıda kimin ne olduğu, kulübümüzün ne durumda olduğu umurumda değil. 'Yeter' diye bağırmayın. Bizim hakkımızda karar alırken 10 değil 100 kere düşünecekler.

Karagöl, yabancı hakemlerin yönettiği maçlara karşı olmadığını belirterek, “Türk futbolunun ve Türk hakemlerinin durumunu görüyorsunuz. Bir maç bu kadar bozulamaz. Türk futbolu nasıl gelişecek, hangi maçı izlemeyi seversiniz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir