Orkestra şefi ve şarkıcı Armağan Şenol kimdir, kaç yaşında, nereden geliyor? Armağan Şenol neden öldü? – En son hayat haberleri

Ünlü oyuncu Parla Şenol'un babası, orkestra şefi ve şarkıcısı Armağan Şenol96 yaşında vefat etti. Usta sanatçının ölüm haberi, kızı oyuncu Parla Şenol tarafından açıklandı. Peki orkestra şefi ve şarkıcı Armağan Şenol kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Armağan Şenol neden öldü?

ARMAĞAN ŞENOL KİMDİR?

5 yaşındayken Fransızca öğretmeni olan annesinin göreviyle İzmir'e taşındı ve 17 yaşına kadar İzmir'de yaşadı. Müzik kariyerine İzmir'in bar ve pavyonlarında şarkı söyleyerek başladı. Fehmi Ege bunu öğrenince aile İstanbul'a gelerek Beyoğlu'na taşındı. Ayla Hanım ile evlendi ve bu evlilikten oyuncu ve seslendirme sanatçısı Parla Şenol ve Arda Şenol adında iki çocuğu oldu.

Şenol, ünlü tiyatrocu Necdet Mahfi Ayral'ın yeğeni ve ünlü tiyatrocu Jeyan Mahfi Tözüm'ün kuzenidir. Radyo İstanbul'un açtığı sınavı geçtikten sonra yıllarca radyo programları hazırladı. 1955 yılında “Armağan Şenol ve Arkadaşları” adlı orkestrayı kurdu. Oğlu Arda Şenol müzik kariyerine bu orkestrada tumba çalarak başladı.

5 Ocak 1965'te Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Mikrofon yarışmasına katıldı. “Vuslat” şarkısını 1978 yılında Füsun Önal seslendirdi. İyi bir sporcu olan Şenol, gençliğinde basketbol, ​​boks, yüzme ve atletizmle uğraştı; Bu dalların bazılarından toplam 32 bireysel madalyası bulunmaktadır. Armağan Şenol, 1955'te “Ebediyete Kadar”, 1969'da “Çile” filmlerinde rol aldı. 1964'te “Avare Yavru ve Filinta Kovboy” filmi için şarkı yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir