İsrail'in Londra Büyükelçisi bakanlığa çağrıldı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Kalkınma ve Afrika'dan sorumlu bakan yardımcısı Andrew Mitchell, yaptığı açıklamada Hotovely'yi bakanlığa davet ettiğini söyledi.

Mitchell, “Hükümetin, aralarında 3 İngiliz vatandaşının da bulunduğu 7 Dünya Merkezi Mutfak (WCK) yardım görevlisinin korkunç cinayetini alenen kınadığını söyledim” dedi. Dedi.

İngiltere'nin Hotovely'e yönelik taleplerini sıralayan Mitchell, bunların arasında şeffaf ve hızlı bir soruşturma yapılması ve bulguların hesap verebilir bir şekilde uluslararası toplumla paylaşılmasının yer aldığını vurguladı.

Andrew Mitchell, İsrail'in insani yardıma erişimi artırmak için acilen etkili bir gerilimi azaltma mekanizması kurması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Yardımın Gazze'ye girebilmesi ve mahkumların ayrılabilmesi için çatışmada acil bir insani duraklama görmemiz gerekiyor. sürdürülebilir bir ateşkese doğru ilerlemek.” değerlendirmesini yaptı.


WCK çalışanlarının öldürülmesi

İsrail'in Gazze'nin Deyr El Belah bölgesine dün düzenlediği saldırıda uluslararası insani yardım kuruluşu WCK çalışanları hayatını kaybetti.

Merkezi ABD'nin başkenti Washington'da bulunan WCK'dan yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısında 7 çalışanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, hayatını kaybeden çalışanların Avustralya, Polonya, İngiltere, ABD-Kanada ve Filistin uyruklu olduğu ve ekibin, saldırı sırasında gerilimi azaltma bölgesinde örgüt logolu 2 zırhlı araçta bulunduğu belirtildi. .

Açıklamada, “Bu bir trajedi. Yardım çalışanları ve siviller asla ve asla hedef olmamalıdır.” denildi. Söylendi.

İsrail ordusu ayrıca şunları söyledi: “Ordu, bu trajik olayın koşullarını anlamak için en üst düzeyde kapsamlı bir soruşturma yürütüyor.” bir açıklama yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir