ING Türkiye çevre dostu yaklaşımını 3 yeni sertifikayla tescilledi: EKONOMİ

ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli bir adım daha atarak çevre dostu yaklaşımını 3 yeni sertifikayla tescilledi.

Bu kapsamda ING Türkiye, İstanbul'daki genel merkezi, Ege bölge yönetimi ve Kahramanmaraş'taki operasyonel binaları ve çağrı merkezleri için uluslararası çevre dostu bina sertifikasyon sistemlerinden biri olan LEED Gold sertifikasını aldı. Ayrıca ING Türkiye, ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgelerini alarak, enerjinin verimli kullanımı yoluyla çevresel etkiyi azaltmaya ve karbon emisyonunu azaltmaya yönelik yönetim yaklaşımını uluslararası standartlarla tescillemiştir.

Stratejisinde sürdürülebilirliği ön planda tutan ve “Sürdürülebilirlik işimizin özünde” sloganıyla ilerleyen ING Türkiye, sürdürülebilirlik yolculuğunda önemli bir adım daha atarak çevre dostu yaklaşımını 3 yeni sertifikayla tescilledi. Bu kapsamda ING Türkiye, İstanbul'daki genel merkez, Ege bölge yönetimi ve Kahramanmaraş'taki operasyonel ve çağrı merkezi binaları için uluslararası çevre dostu bina derecelendirme sisteminin LEED Gold sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayarak ISO 14001 çevre sertifikası almaya hak kazandı. yönetim sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikalarını kazandı.

ING Türkiye üç binasına LEED Gold sertifikası aldı

USGBC (Amerikan Yeşil Bina Konseyi) tarafından geliştirilen yeşil bina sertifikası olan LEED (Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik), en prestijli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul ediliyor. LEED sertifikası kapsamında binalar “Sürdürülebilir Arazi, Su Verimliliği, Enerji ve Atmosfer, Malzeme ve Kaynaklar, İç Mekan Yaşam Kalitesi ve İnovasyon” gibi alanlarda değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeleri başarıyla tamamlayan ING Türkiye, İstanbul Genel Müdürlüğü, Ege Bölge Genel Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Operasyon Binaları ve Çağrı Merkezleri için LEED sertifikasyon derecelendirmeleri kapsamında Altın Sertifika almaya hak kazandı.

ING Türkiye, ISO 14001 Çevre ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerini aldı

ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgelerini de alan ING Türkiye, çevresel etkilerin azaltılması, enerjinin verimli kullanılması ve karbon emisyonlarının azaltılmasına yönelik yönetim yaklaşımını uluslararası standartlarla tescillemiştir. ING Türkiye, bu sertifikalarla kaynakların daha verimli kullanımı, atık azaltımı ve enerji verimliliği gibi birçok alanda çevresel ve sosyal etkileri en aza indirmeye yönelik çalışmaları ile sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi ve yaşam biçimi haline getirme yaklaşımını daha da güçlendirdi. .

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir