Emirates CEO'su duyurdu: 30 bin çantanın sahibini arıyoruz


Emirates havayolunun CEO'su Tim Clark, Dubai'deki sel sonrasında bir açıklama yaptı. Havalimanındaki kaostan dolayı özür dileyen CEO, 30 bin çantanın sahibinin arandığını belirtti.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Emirates Havayolları'nın CEO'su, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki tarihi yağışların Dubai Havalimanı'nda su baskınına neden olmasının ardından hafta sonu müşterilerden bir özür mektubu yayınladı. Selin ardından yüzlerce uçuş kesintiye uğradı ve binlerce yolcu mahsur kaldı. Şirketin CEO'su Tim Clark, havayolunun web sitesinde yayınlanan mektupta, “Bu dönemde seyahat planları kesintiye uğrayan tüm müşterilerimizden en içten özürlerimizi sunmak istiyorum” diye yazdı.

CEO mektubunda müşterilerinin ve havayolu personelinin su baskını nedeniyle zarar gördüğünü kabul etti. Clark, “Neredeyse 400 uçuşu iptal etmek ve çok daha fazlasını ertelemek zorunda kaldık” dedi.

Emirates Çarşamba günü bir bildiri yayınlayarak yolcuları acil durumlar dışında havalimanına gitmemeye çağırdı. Ayrıca Dubai'den uçmak isteyenlerin check-in işlemlerini de askıya aldı, bilet satışlarına ambargo koydu ve diğer şehirlerden Dubai'ye aktarmalı uçuşları engelleyerek bazı yolcuları dünya çapında mahsur bıraktı. Bazı yolcular havalimanındaki uzun kuyruklara tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

30 BİN BAGAJIN SAHİBİ KAYIP

Mektupta Clark, havayolunun hâlâ müşterilere iade edilmesi gereken 30.000'den fazla bagajının bulunduğunu söyledi. Bu çantaların sahiplerini bulmanın zaman alacağını belirten CEO, havayolunun Dubai'deki müşterilerine 12.000'den fazla otel odası ve 250.000 yemek çeki sağladığını sözlerine ekledi. Emirates uçuşları Cumartesi gününden bu yana normale döndü.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir