Elektrikli araçların dolaşmadığı yere şarj ünitesi kuruldu.

Üç blokta 192 dairenin bulunduğu ve yaklaşık 800 kişinin yaşadığı sitenin müdürü Mehmet Ünveroğlu, elektrikli araç sahibi olmamasına rağmen siteye elektrikli araç şarj ünitesi kurulmasına karar verdi.

Sitenin yönetim kurulu toplantısında alınan bu kararın ardından Tokat'ta araç şarj istasyonları kuran bir firmaya talepte bulunuldu.

Şirket aracılığıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) gerekli izinlerin alınmasının ardından sitenin bahçesine elektrikli araç şarj ünitesi kuruldu.

Ünveroğlu, günümüz teknolojisiyle birlikte çevre dostu elektrikli otomobil kullanımının her geçen gün arttığını söyledi.

Elektrikli otomobil kullanımına yönelik desteklerin de bulunduğunu belirten Ünveroğlu, şöyle konuştu: “Tokat'ta yenilikçi yaklaşımın öncüsü olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda sahaya elektrikli araç şarj istasyonu kurduk.” dedi.

Teknolojinin gelişimini takip ederek site sakinlerinin gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak elektrikli araç şarj ünitesini oluşturduklarını belirten Ünveroğlu, şöyle konuştu: “Elektrikli araç kullanımını bir bütün olarak ele aldığımızda destekliyor ve teşvik etmeye çalışıyoruz. Site yönetimi ve site sakinleri bu yenilikçi yaklaşımın bir parçası olmanın haklı gururunu yaşıyor.” dedi.

Ünveroğlu, şarj ünitesinin bir ev aleti gibi elektrik akımını emdiğini ve sisteme zarar vermediğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir