“Eğer ABD hassas füzeler sağlamazsa Gazze'yi hassas olmayan füzelerle vururuz.”

Gottlieb, İsrail parlamentosunda yaptığı konuşmada Joe Biden yönetiminin geçen hafta ABD yapımı mühimmatın İsrail'e sevkiyatını engellemesine tepki gösterdi.

Sevkiyatın aksamasına tepki olarak Gazze'yi hedef alma tehdidinde bulunan Gottlieb şunları söyledi:


“ABD bizi hassas saldırı füzeleri sağlamamakla tehdit ediyor. Evet, ABD'ye haberlerim var. Bizim de hassas olmayan füzelerimiz var ve belki de belirli bir odayı veya binayı yok etmek yerine kendimizi koruma hakkımız var. hassas füzelerin füzeleri, hassas olmayan füzelerimizi kullanacağız (Gazze'de)) On binayı yıkacağım Bunu kullanacağım.


ABD Savunma Bakanı Austin sevkiyatın engellendiğini doğruladı

Amerikan medyasında yer alan ve ismi açıklanmayan ABD'li yetkililere dayandırılan haberlerde, ABD'nin İsrail'e bazı silah sevkiyatını geçici olarak durdurduğu ve sürecin Refah gelişmeleri bağlamında değerlendirildiği belirtildi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bugün Refah'a yapılacak küresel kara saldırısı kapsamında İsrail'e gönderilecek silahları değerlendirdiklerini ve bu süreç devam ederken bazı silahların sevkiyatını askıya aldıklarını doğruladı. .

Austin, İsrail'in Refah'a kapsamlı bir kara saldırısı yapmasını istemediklerini, Tel Aviv'deki muhataplarına bu konuda net mesajlar verdiklerini ve Biden yönetimi olarak bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Austin, şunları söyledi: “İsrail'in kendisini savunabilecek imkanlara sahip olmasını sağlamaya devam edeceğiz. Ancak şu anda Refah'ta devam eden gelişmeler bağlamında yakın gelecekte (İsrail'e) gönderilecek güvenlik destek sevkiyatlarını değerlendiriyoruz. Mevcut durumu değerlendirdiğimizde büyük miktarda mühimmat içeren sevkiyatı durdurduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir