Dünyanın en büyük sivil toplum ağlarından biri olan JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen Yaratıcı Liderlik Zirvesi Efes Selçuk'ta başladı – GÜNDEM

26-27-28 Nisan tarihleri ​​arasında Palm Wings Ephesus Otel'de gerçekleşen zirvenin açılış oturumu saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Zirvenin açılış oturumuna katılan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk'ta liderlik zirvesi düzenlemenin şehrin tarihi dokusuyla uyumlu olduğunu vurguladı; “İlham Veren Şehir'de size ilham veren pek çok eserle liderlik açısından doğru yerdesiniz” dedi.

Zirvenin açılış konuşmalarını JCI İzmir Başkanı Hakan Aktay, JCI Türkiye Başkanı Şahin İpek ve JCI Başkan Yardımcısı Fatih Şengül yaptı.

Zirvenin açılış oturumunda konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, şunları söyledi: “Belediye başkanı olarak size nasıl bir durumda olduğunuzu anlatmak isterim. Neden buna İlham Veren Şehir diyoruz? Çünkü Efes Selçuk 8600 yıllık geçmişi olan bir şehir. Kibele'den Amazonlara, Artemis'ten Meryem Ana'ya. 21. yüzyılda ilk kez bir kadının belediye başkanı olduğu bir kadın şehri. “Her şey akar” diyen ilk filozofumuz Herakleitos'un ve felsefenin tartışıldığı ilk şairimiz Kallinos'un memleketindesiniz. “Umarım bu şehir burada geçirdiğiniz süre boyunca size ilham verir” dedi.

BİRÇOK LİDER TÜRKİYE'DEN

Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediyecilik anlayışını yansıtan mottolardan birinin “Geçmişi hisset, geleceği keşfet” olduğuna dikkat çekerek; “Bizim ve belediyecilik anlayışımızın bir diğer mottosu da geçmişi unutmadan geleceğe bir köprü kurarak, nasıl daha ileri gidebiliriz diye kendimize sorarak ilerlemektir. Köy Enstitülerinden ilham alıyor, Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini ve Türkiye Cumhuriyeti için yapmak istediklerini örnek alarak ilerliyoruz. “Çok sayıda Türk lider olacak. Önemli olan o vicdanın korunmasıdır” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir