Çocukların geleceği sanatla renklenecek – KÜLTÜR SANAT

Ege Üniversitesi öğrencilerinin sanatın gücünü çocukların yaratıcılığıyla birleştirdiği “Sanat Kapısı” adlı sosyal sorumluluk projesi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bünyesinde hayata geçiriliyor.

Avrupa Birliği İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier danışmanlığında yürütülen projeyle bölüm öğrencileri; Zeynep Melis Akçin, Gamze Dudu Döner, Dicle Ataç ve Selin Vatan, alanlarındaki bilgi ve tecrübeleriyle resim, heykel, tiyatro, fotoğraf, edebiyat gibi sanat dallarında etkinlikler düzenleyerek çocukların yaratıcılık ve becerilerini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Projeyi resimleyen Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier şunları söyledi: “TEGV Eşrefpaşa Eğitim Birimi'nde düzenlediğimiz etkinliklerimiz 8 Haziran'a kadar her Cumartesi devam edecek. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grupla sanatın bir araç olarak nasıl kullanılabileceği ve sanatın iyileştirici gücünün deneyimlenmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu faaliyetler arasında kil atölyeleri, kısa film yapımları, teatral animasyon, fotoğraf eğitimi, fotoğraf yorumlama ve resim yapma gibi faaliyetler yer almaktadır. “Sanatsal etkinliklerin yanı sıra 3 boyutlu tasarım ve çizim, karikatür tasarlama gibi tasarım etkinlikleri ve becerileri de var” dedi.

Doç. yaratıcı düşünme ve problem çözme becerileri.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir