Borsalara Bitcoin akışı son 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı

Son verilere göre borsalara giren Bitcoin (BTC) miktarı son on yılın en düşük seviyelerine geriledi.

Zincir içi analiz platformu CryptoQuant'tan elde edilen veriler, günlük BTC girişlerinin, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 $'dan önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin borsasına girişler 2014 seviyelerine düştü

Bitcoin yatırımcıları, kripto paralarını borsalarda hızlı satışa hazır tutmak istemiyor.

CryptoQuant'a göre Nisan ve Mayıs 2024, son on yılda büyük döviz hesaplarına en düşük günlük girişlerden bazılarını gördü.

20 Nisan'da BTC/USD paritesi yazdığımız seviyelerdeyken yalnızca 8.400 BTC işleme girdi.

Bu kadar küçük rakamlar en son Bitcoin tokenının 1.000 doların altında işlem gördüğü sırada görüldü.

CryptoQuant, verileri derlemek için çok sayıda spot ve türev ticareti izler.

Bitcoin değişim girişleri. Kaynak: CryptoQuant

Rakamlar, Bitcoin yatırımlarının yeni bir kurumsal katılım dönemine girmesiyle bu yıl hodler duyarlılığında önemli bir değişimi yansıtıyor.

Cointelegraph'ın önceki haberinde belirttiği gibi BTC yatırımlarına yönelik artan iştah, Bitcoin fiyatında dalgalanma yarattı.

Analistler Bitcoin balinalarına dikkat çekti

Kripto analistleri Bitcoin balinalarının olumlu hareketlerini yatırımcılarla paylaşıyor.

Kaynak: Thomas Driver

CryptoQuant'a katkıda bulunan Mignolet, bu haftanın Quicktake araştırma güncellemeleri haftasından birinde şunları söyledi: “Genellikle piyasaya önemli ölçüde aşağı yönlü volatilite sağlayan 1.000 ila 10.000 aralığındaki balinalar, mevcut boğa döngüsüne tutarlı bir şekilde katılmıyor.”

Mignolet, 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutulan balina varlıklarından bahsediyordu. Ekteki grafik, zincir içi işlemlerin harcanan çıktısının yaş aralıklarını gösterdi.

Makalede balinaların “döngü bitmediği için henüz satış yapmaya istekli olmayabileceği” belirtildi.

Mignolet, “Borsaların dışında, özellikle de ETF onayından sonra borsalara para yatırılmasa bile büyük satış hacimlerini absorbe edebilen OTC (tezgah üstü) piyasada talep olabilir” dedi.

Bitcoin borsasına girişte harcanan kar bantlarından çıkış (ekran görüntüsü). Kaynak: CryptoQuant

Bununla birlikte, mevcut piyasa manzarası hakkında yorum yapan Glassnode veri firmasından analist Checkmate, yeni Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının muhtemelen rakamları etkileyeceğini söyledi.

X'teki (eski adıyla Twitter) gönderisinin bir bölümünde takipçilerine, “Bu varlıklara ilişkin veriler oldukça belirsiz ve takip ettiğiniz büyük 'balina' portföylerinin ETF'ler ve borsalar olduğunu neredeyse garanti edebilirim” dedi.

“Bazı gerçek balinalar olacak, evet… ama hem alıcı hem de satıcı olarak. Gerçek alfanın balina gözlemciliğinden geldiğini hiç görmedim.”

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir