Bitcoin'deki tehlike bu tarihte sona erecek

Bitcoin (BTC) fiyatı yarılanmanın ardından sallantılı seyrini sürdürüyor. BTC hafta sonu bir kez daha 60.000 dolarlık desteği test edecek.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

BTC fiyatı 60.000 doların üzerinde

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, BTC fiyatının Bitstamp'ta 60.190 dolara kadar düştüğünü gösterdi.

Ani bir düşüş, 63.000 dolar yakınındaki üst desteğin kırılmasına neden oldu.

“Aylık açılış yine silindi ve aylık alıcılar elendi. Popüler trader Skew, yazısının bir bölümünde şöyle yazdı: Eğer boğalar daha yükseği istiyor ve bu düşüş trendini kırmak istiyorsa, işte burada. en son pazar kapsamı Dezavantajların çoğundan sonra X'te (eski adıyla Twitter).

Popüler trader Skew, düşüşün ardından X hesabıyla ilgili bir açıklama yayınladı. açıklamada “Aylık açılış yine kaçırıldı ve alıcılar uzaklaştırıldı. Eğer boğalar daha yüksek zirveler istiyor ve bu düşüş trendini kırmak istiyorsa burası harekete geçmek için iyi bir yer” dedi.

“Boğaların bir şeyler yapabileceği özellikle önemli bir alan 60,8 bin dolar ile 61 bin dolar arası (aynı zamanda düşük aralık).”

BTC/USDT likidite tablosu. Kaynak: Maddi göstergeler/X

Son hamle hakkında yorum yapan maddi göstergeler, büyük kurumsal oyuncuların iş başında olabileceğini gösteriyor.

Marterial'in X gönderisinin bir bölümünde şu yoruma yer verildi: “BTC ETF piyasası kapalıyken bazı kurumlar hafta sonu Bitcoin'in yükselişini görmek istemeyebilir.”

Binance borsasındaki 62.500 dolar civarındaki emir bloğuna değinen uzmanlar şunları söyledi:

“Bu satış duvarı kırılarak fiyatı aşağıya çekerse şaşırmayız. Ayrıca Pazar günü W mumunun kapanışından sonra tavanda bir artış görürsek de şaşırmayız.”

Tehlikeli bölge sona ermek üzere

Tanınmış analist Rekt Capital, geçen ayki BTC fiyat hareketinin yarıya indirilmesine ilişkin görüşünü güncelledi.

Analiste göre BTC, yarılanmayı takip eden haftalarda düşüş eğilimi gösterdi ve bu “tehlikeli bölge” artık sona eriyor.

Nisan ayının sonlarında Rekt Capital, Bitcoin için iki haftalık bir süre boyunca keskin bir düşüş öngördü ve bu düşüş, sonuçta iki ayın en düşük seviyesi olan 56.500 $ ile gerçekleşti.

“Bitcoin, tıpkı 2016'da olduğu gibi, düşük yeniden birikim aralığının altına keskin bir düşüş yaşadı. Yani fiyat açısından, rip sonrası 'tehlikeli bölge' karşılandı” dedi.

“Fakat zaman açısından 'Tehlikeli Bölge' resmi olarak 2 gün içinde sona eriyor.”

BTC/USD grafiği. Kaynak Rekt Capital/X

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir