Belediyenin AKP'den CHP'ye geçen borçları ortaya çıktı: 'Başım ağrıyor, üç gündür uyuyamıyorum' – Son Dakika Türkiye, Siyasi Haber

Yerel seçimlerde el değiştiren birçok belediyede, yeni belediye başkanları ve yönetimler devraldıkları devasa borçlar karşısında hayrete düşerken, bazı belediye başkanları da duruma tepki göstermek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla mevcut borçların yer aldığı posterleri kamuoyuyla paylaştı.

Yeni yönetimleri şaşırtan borç durumlarından biri de Trabzon Ortahisar'da yaşandı. 2023 Faaliyet Raporu, dün yapılan Ortahisar belediye meclis toplantısında görüşüldü.

Belediye Başkanı Ahmet Kaya, belediyenin mali tablosunun değerlendirildiği toplantıda bir konuşma yaptı.

“CİDDİ VE KORKUNÇ BİR RESİMLE KARŞIYIZ”

Ahmet Kaya şunları söyledi:

“Bu rakamlarla karşılaştığımda üç gün başım ağrıdı. Baş ağrısından üç gün uyuyamadım çünkü soru önergemizde bize verilen borç tutarı sizin de söylediğiniz gibi yaklaşık 110 milyon TL idi. 800 milyonluk devasa bir borçla karşı karşıyayız. Çok ağır ve korkunç bir durumla karşı karşıyayız ve bunun sonucunda da aylık ödemelerimiz için üzgünüm, burada korkunç ve ağır bir yük var. Bizim grubu kastetmiyorum, Sayın Kınalı az önce samimi bir konuşma yaptı, bu konuda her ikisine de aynı hassasiyetle şehrin çıkarları için birlikte duracağımızı söylediler. MHP grubu ve AK grubu.

“ŞİKAYETLER İÇİN BU YETKİLİLERE GELMEDİK”

Hepimiz bu şehrin çocuklarıyız, hepimiz daha güzel bir Trabzon'da yaşamak istiyoruz. Trabzon'un daha yaşanabilir olmasını istiyoruz. Fırsatlarımızı ve kaynaklarımızı verimli kullanmak istiyoruz ama çerçeve mevcut. Şikayet etmek için burada değiliz. Biz bu yükü üstlenmek ve birlikte çözmek için bu göreve talip olduk. Bundan sonra bütçe disiplinine dikkat ederek, ödemeleri biraz azaltarak, tasarruf yaparak, gelir artırıcı tedbirler alarak, kaynaklarımızı verimli kullanarak bu yükü hep birlikte hafifletmeye çalışacağız. “Ayrıca şehrimizin bizden beklentileri var ve biz de onları karşılamaya çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir