Belçika televizyonunda İsrail protestosu! Eurovision yayınını durdurup o mesajı paylaştılar

Flamanca yayın yapan VRT, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen ikinci Eurovision yarı finalinin başlangıcında yayını durdurdu.

Kanalın yayınladığı mesajda: “Bu bir endüstriyel eylemdir. İsrail Devleti'nin insan hakları ihlallerini kınıyoruz. Ayrıca İsrail basın özgürlüğünü de yok ediyor. Bu nedenle yayınlarımıza bir süreliğine ara veriyoruz.” ifadeler kullanıldı.

İSRAİL'İN AKSESUARINA TEPKİLER

İki Belçikalı bakan daha önce Gazze'de sivillere yönelik saldırılar devam ettiği sürece İsrail'in Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmaması gerektiğine inandıklarını belirtmişti.

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Belçika, Portekiz, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Norveç, Danimarka, Litvanya, Finlandiya ve San Marino'yu temsil eden sanatçılar, Gazze'de acil ve sürdürülebilir bir ateşkes çağrısında bulundu.

Birçok Avrupa ülkesinden birçok grup, finali 11 Mayıs'ta İsveç'in Malmö kentinde yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması'ndan İsrail'in men edilmesi çağrısında bulundu. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
4 yıldır kalbini çantasında taşıyor!  Bunu gören herkes çok şaşırıyor 4 yıldır kalbini çantasında taşıyor! Bunu gören çok şaşırır: “Ölene kadar bedenimde kalacak.”
Polis'te deprem!  Kıyamet koptu: Süleyman Soylu, Bozdağ...Polis'te deprem! Kıyamet koptu: Süleyman Soylu, Bozdağ…
Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya!Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir