Bakan Şimşek mali taslağı pazartesi günü sunacak


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Temmuz Pazartesi günü iş dünyasına ilişkin düzenlemelerin yer aldığı gayrimenkul sektöründeki ana kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelecek ve vergi taslağına ilişkin yeni çalışmayı paylaşacak. Vergilerde adalet ve verimlilik.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı, mali adalet ve verimliliğin sağlanması, kayıt dışılığın azaltılması, çok kazanandan az kazanandan daha az vergi alınması amacıyla hazırlanan proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. kim daha az kazanıyor.

Yeni vergi projesinde doğrudan vatandaşı ilgilendiren hükümler yer almıyor; Pakette esas olarak üreticilere, sanayicilere ve ihracatçılara ilişkin kurallar yer alıyor. Bu nedenle taslağın ayrıntılarını önde gelen reel sektör kuruluşlarıyla paylaşacak olan Şimşek, yeni düzenlemelere ilişkin iş dünyasından görüş ve öneriler alacak.

Çok uluslu şirketler için asgari kurumlar vergisi, asgari yerel kurumlar vergisi ve doğrudan vergilerin payının artırılmasına yönelik asgari gelir vergisi gibi pakette yer alan uygulamalara ilişkin detaylar reel sektör temsilcilerine anlatılacak.

Şimşek'in iş dünyasının temsilcileriyle görüşmesi Pazartesi günü Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda basına kapalı gerçekleştirilecek.

Toplantıya TOBB, TİM, MÜSİAD, DEİK, ASKON, TÜRKONFED, TÜRMOB, TÜSİAD ve YASED gibi kuruluşların başkanları ve liderleri katılacak.

Bakanlığın hazırladığı vergi çalışması taslağı, iş dünyasının da görüşü alınarak ilgili hükümet ve parti organlarına iletilecek.

Türkiye'de vergilendirilmeyen alan kalmaması için yapılan düzenleme çalışmalarının, orta vadeli programda belirlenen hedefler doğrultusunda önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor. Bu paketler aynı zamanda vergi sisteminin etkinliğinin artırılmasını da amaçlamaktadır.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir