Alman Bundesliga'da Almanların formalarında kartal olduğunu söyleyen var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana'da düzenlenen Şangay İşbirliği Örgütü 24. Devlet Başkanları Zirvesi'nden dönen uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Merih Demiral'in Türkiye-Avusturya maçında yaptığı “Bozkurt” işareti nedeniyle de soruşturmayla ilgili sorgulanmıştı.

ERDOĞAN'DAN UEFA'YA TEPKİ: GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Almanların gömleğinde kartal var mı diyor? Fransızların gömleğinde horoz var diyor, neden horoz arıyorsunuz? Orada Merih heyecanını bu fotoğrafla gösterdi. Peki bizimki de öyle. Dışişleri Bakanlığı yetkililerine çağrıda bulundu ve gerekli tedbirler alınıyor.” o cevapladı.

“Maça gitmeye karar verdik”

Erdoğan, Hollanda maçını stadyumda izleyeceğini belirtirken, şunları söyledi: “İnşallah cumartesi günü sahadan galibiyetle ayrılır ve bir üst tura çıkarız. Olağanüstü bir durum olmazsa, kararımızı verdik. Maça gitmek için.” dedi.

MERİH DEMİRAL'E CEZA SKANDALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından dakikalar önce UEFA, Merih Demiral hakkındaki kararını açıklayarak milli oyuncuya 2 maç men cezası verdi. TFF, skandal kararın ardından hemen müdahale ederek CAS'a başvurdu.

gfdghdh

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik de yaptığı açıklamayla UEFA'ya tepki gösterdi. Çelik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“UEFA Disiplin Kurulu'nun milli oyuncumuz Merih Demiral'e 2 maç ceza vermesi son derece yanlış bir karardır. Kararın UEFA kararı açıklanmadan önce bazı çevrelerde yayınlanması bu kararın etkisi altında alındığını göstermektedir. Bazı baskı grupları UEFA'nın bu kararının futbola siyasi etkisi var.” zulmün gölgesini düşürdü.”

beceriksiz

NE OLDU?

EURO 2024 son 16 turunda Türkiye ile Avusturya arasında oynanan maçta Ay-Yıldızlılara galibiyeti getiren gollerin sahibi Merih Demiral, bozkurt işareti yaparak sevincini kutladı.

UEFA, Demiral hakkında soruşturma başlattı.

Ayrıntılar yakında…

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Merih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası!  TFF, CAS'a gidiyorMerih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası! TFF, CAS'a gidiyor
UEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdiUEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdi
Hollanda'da skandal: Bozkurt selamına terör örgütünün sembolü denildi!Hollanda'da skandal: Bozkurt selamına terör örgütünün sembolü denildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir