4 Nisan'daki F.Bahçe paylaşımı: 'Katliam emrini kim verdi?' – En güncel spor haberleri

F.Bahçe4 Nisan 2015'te otobüsünde yaşanan silahlı saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

F.Bahçe'nin basın açıklamasında:4 Nisan 2015'te tetiği kim çekti, katliamın emrini kim verdi?” ifadelerine yer verildi.

Sarı-lacivertli kulübün açıklamasının tam metni şöyle;

“Bugün,

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynanan 5-1 karşılaşmasının ardından 4 Nisan 2015 tarihinde Trabzon havalimanına dönmek üzere yola çıkan takım otobüsümüzün şehit olmasının üzerinden tam 9 yıl geçti. .

Biz F.Bahçe taraftarları, gölgede bırakmak istedikleri korkunç saldırının sadece camiamıza değil, Türk sporuna, sporculara ve bu ülkenin prestijine verdiği zararı bir gün bile unutmuyoruz. Gizlenmesi uygun görülen ve gün ışığına çıkarılması istenmeyenler:

Biz unutmayız; Beklendiği gibi sonuçlanmayan bu “katliam” girişimini ciddiye almamak gerekiyor. Hak, hukuk, adalet gibi tüm kavramların göz ardı edilmesi gerekiyor. Bu katliam girişimini propaganda malzemesi olarak kullanmaktan çekinmeyenler…

Kendimizi sorguluyoruz;

3.288 gün önce F.Bahçe'yi yok etmek, ülkemizi ateşe vermek için tetiği çekenler henüz yakalanamadı ve başkanıyla, yöneticileriyle, üyeleriyle, taraftarıyla, genciyle, yaşlısıyla gençleriyle bir arada yaşayan F.Bahçe camiasından intikam almaya çalışıyor. 3 Temmuz operasyonunda “cemaat”in komplolarına karşı kalkan oldular!

BUGÜN BİR KEZ DAHA SORUYORUZ;

Ve bir açıklama bekliyoruz: “Tetiği kim çekti, katliamın emrini kim verdi?” Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili tüm resmi kurumlarına, suçluların bulunması, adalet önüne çıkarılması, tüm toplumun ve milyonlarca taraftarın haklarına saygı gösterilmesi çağrımızı yineliyoruz;

“Davamızın takipçisi olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir