2024 F.Bahçe Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman ve hangi tarihte yapılacak? Gözler F.Bahçe'de!

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Fenerbahce başkanlık seçiminin ne zaman yapılacağı arayışı takım taraftarlarının gündeminde. Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpte yapılacak olağan genel kurul toplantısında başkan adayı olacağını duyurdu. F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç daha önce yeniden başkanlığa aday olacağını açıklamıştı. 2018 yılında yapılan seçimlerde iki rakip olağan genel kurulda yeniden yarıştı. Ali Koç 16 bin 92 oyla cumhurbaşkanı seçilirken, Aziz Yıldırım 4 bin 644 oy aldı. Saddettin Saran, F.Bahçe'nin seçimli olağan genel kurulu öncesinde adaylık beyanını sundu.

2024 FENERBAHÇE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu sezon gündeminde olan sarı-lacivertli ekip, bu kez başkan adaylarıyla gündeme geliyor. Fenerbahçe başkanlık seçimleri Mayıs 2024'te yapılacak. Geleneğe uyulması halinde Mayıs ayının son Cumartesi günü yani 2024 yılının Mayıs ayında yapılacak. 25 Mayıs'ta olacak. Cumhurbaşkanı adayları adaylıklarını bu tarihten en az 7 gün önce 500 noter onaylı imzayla YDK'ya sunacak. Yani en geç 18 Mayıs'ta Kimin kesin aday olduğu, kimin olmadığı belli olacak. F.Bahçe Spor Kulübü'nde başkan ve yönetim kurulu ayrı ayrı seçilmektedir.

F.Bahçe başkan adayları: Ali Koç ve Aziz Yıldırım kaç yıldır başkanlar, servetleri ne kadar? Kaç milletvekili oy kullanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir