2024-2029 çalışma döneminin ilk meclis toplantısı Efes Belediye Başkanı Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel başkanlığında yapıldı – GÜNDEM

Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından meclis toplantısını açtı; “Hepimizin yararına olacak güzel kararlar alacağımız 5 yıllık bir parlamento umuyoruz. Efes Selçuk'un geleceği konusunda hep birlikte doğru kararları alacağımız adil, hakkaniyetli bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

FİLİZ BAŞKAN: GÜZEL BİR BEŞ YIL OLACAK

Nisan ayı Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, geçmiş yerel seçim sürecine değinerek şunları söyledi; “Yerel seçimler, insanların hem partiler hem de yönetimler açısından kendilerini sınadıkları, bu kent için yapabileceklerini yeniden şekillendirdikleri bir süreç. Bu anlamda Efes Selçuk'a yakışır bir şekilde süreci tamamladık. Hepimize iyi şanslar. Yönetim kurulunun seçilmiş üyelerinin tamamı bundan sonra Efes Selçuk yönetim kurulu üyesi olacak. Daha önceki belediye başkanlığı ve meclis üyeliği dönemimde de söylediğim gibi Efes Selçuk'un menfaatine olan her kararın arkasındayız. “Güzel bir beş yıl olacak” dedi.

GÜVENLİ BİR BÜTÇE

Filiz Belediye Başkanı, Efes Selçuk Belediyesi'nin önümüzdeki 5 yıla sağlam bir mali tabloyla hazır olduğunu belirterek; “Son 5 yılda okunan Denetim Komisyonu raporunda da belirtildiği gibi sadece Selçuk Belediyesi için değil, Türkiye'de de yüzde 145'inin karşılık aldığı, yüzde 123'ünün alındığı bir dönem olmadığına inanıyorum. “Dolayısıyla omurgası sağlamlaşan, güçlenen bir belediye olarak yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Nisan Meclisi'nin ikinci oturumu 17 Nisan Çarşamba günü saat 18.00'de gerçekleştirilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir