Zimbabve’de kolera salgını! Vaka ve ölümler arttı, ülke geneline yayılıyor

0

Zimbabwe’de kolera vakaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde olağanüstü hal ilan edilmişti. Sağlık Bakanlığı Şubat ayından bu yana 150’den fazla şüpheli ölüm ve 8.000’den fazla şüpheli vaka bildirdi.

Başkent Harare ve diğer yerlerdeki yoksul ve bakımsız kasaba ve mahallelerde hastalığın arttığı iddia edildi.

ŞUBAT’TAN İTİBAREN YÜKSEK ORAN

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, Ekim ayının sonundan bu yana ülkede haftada 500’den fazla vakanın kaydedildiğini, bunun Şubat ayından bu yana en yüksek rakam olduğunu söyledi.

10 MİLYONDAN FAZLA İNSANIN HAYATI TEHLİKE ALTINDA

Kızıl Haç Federasyonu, Zimbabwe’deki salgının şehirlerden kırsal alanlara yayıldığını ve 5 milyondan fazlası çocuk olmak üzere 10 milyondan fazla insanın hayatının risk altında olduğunu söyledi.

“2008 PANDEMİSİNE BENZER”

Kamuoyunun salgından korktuğunu dile getirirken, Harare Belediye Başkanı Ian Makone, bu salgının 2008 yılında Zimbabwe’de patlak veren ve 4 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği kolera salgınına benzediğini söyledi.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gözler Devlet Bahçeli'deydi!  Uzun zamandır beklenen duyuru geldiGözler Devlet Bahçeli’deydi! Uzun zamandır beklenen duyuru geldi
İYİ Parti'de kazan kaynıyor!  Çok tartışılan suçlamalar İYİ Parti’de kazan kaynıyor! Çok tartışılan “taciz” ve “cinsel istismar” iddiaları!
Heyecan verici keşif: Temel kazısı sırasında bulundu!  En az 500 yılHeyecan verici keşif: Temel kazısı sırasında bulundu! En az 500 yıl

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku