Yapay zekayı “en acil varoluşsal risk” olarak değerlendirmişti! Elon Musk, yarın kendi yapay zekasını yayınlayacak

0

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de düzenlenen Yapay Zeka Güvenlik Zirvesi kapsamında İngiliz ulusal haber ajansı PA Media’ya konuşan Elon Musk, yapay zekanın insanlığın karşı karşıya olduğu en acil varoluşsal risk olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: “Yapay zekanın, üzerimize aldığımız varoluşsal risklerden biri olduğunu düşünüyorum. yüz ve “en acil olanı”. Ayrıca “İlk defa en akıllı insandan bile daha akıllı olacak bir şeyle karşı karşıyayız” dedi.

Musk, teknolojinin insanlığın en acil varoluşsal riski olduğunu ilan ettikten sonra yapay zeka şirketi xAI’nin ilk modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ünlü milyarder, X ile ilgili yaptığı açıklamada, yarın (4 Kasım 2023 Cumartesi) xAI’nin ilk yapay zekasını seçilmiş bir gruba sunacağını söyledi.

“BAZI ÖNEMLİ AÇILARDAN ŞU ANDA MEVCUT EN İYİSİ”

Tesla CEO’su yaptığı açıklamada, “Bazı önemli açılardan bu (yeni xAI modeli) şu anda mevcut olanların en iyisidir” dedi.

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda yeni yapay zeka şirketi xAI’yi piyasaya sürdü.

Şirketin internet sitesinde yayınlanan açıklamada xAI’nin hedefinin “evrenin gerçek doğasını anlamak” olduğu vurgulanıyor.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Belediyeler tek tek açıkladı!  O markalar boykot edilecekBelediyeler tek tek açıkladı! O markalar boykot edilecek
Netanyahu'dan Nasrallah'a tehdit: Size tahmin ettiğinizden daha pahalıya mal olacakNetanyahu’dan Nasrallah’a tehdit: Size tahmin ettiğinizden daha pahalıya mal olacak
Su faturası yüksek geldi ve aldığı cevaba inanamadı!  Lütfen dikkat: Başvuru sahiplerine para iadesi yapılacaktırSu faturası yüksek geldi ve aldığı cevaba inanamadı! Lütfen dikkat: Başvuru sahiplerine para iadesi yapılacaktır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku