Wakesurfing sevdalıları için Dubai dünyanın en cazip yerlerinden biri

0

BAE’de hızla büyüyen bir spor olan wakesurfing, dünyanın her yerinden profesyonel sörfçüleri çekmektedir. Bu spor, geleneksel sörf ile benzerlikler taşımasına rağmen daha küçük bir tahta kullanılarak ve özel bir geminin atışıyla yapılır. Sörfçü, önce tekneye bağlı bir ip tutarak hızlandıktan sonra ipi bırakır ve teknenin yarattığı dalgalarda sörf yapar. Bu sporun özellikle göllerde veya denizde yapılabilmesi, diğer sörf sporlarından ayrı bir avantaj sağlar.

Dubai’de wake surfing deneyebileceğiniz birçok kurum bulunmaktadır. Bir örnek olarak Jumeirah’da Sea Riders adlı kurum sayılabilir. Hasan Jad, wake surfing sporunu daha fazla insana tanıtmayı ve Dubai’nin bu spor için en iyi yerlerden biri haline gelmesini hedeflemektedir. Dubai’nin spor ve toplum açısından gelişmesi, wake surfing gibi pek çok spor dalında turizme katkı sağlamaktadır.

Yeni başlayanlar ve amatörlerin yanı sıra, dünyanın her yerinden profesyonel sörfçüler, Dubai’nin müsait koşullarında sezon dışında antrenman yapmak için buraya gelmektedirler. Aynı zamanda, profesyonel wake surfing çifti Anthony ve Jennifer Edwards, Birleşik Krallık’ta sörf yapmak için çok soğuk olduğunda Dubai’nin harika tesisleri sayesinde yarışmalara hazırlanmak ve antrenman yapmak için bu kente sıklıkla gelmektedirler.

Sporun zorluğuna rağmen, wake surfing yapanların özgürlük hissini yaşayıp sorunlarını unuttukları bir spor dalıdır. Ancak, hareketlerinde hata yaptıklarında dengelerini kaybederek yere düşebilecekleri gerçeği de unutulmamalıdır. Ancak, her şey mükemmel bir şekilde kurulduğunda, wake surfing yapmanın harika bir duygu olduğu söylenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku