Wagner’in kurucusu Prigojin, Bahmut’u tümüyle ele geçirdiklerini söyledi

0

Wagner’in 25 Mayıs’a kadar kentte kalmaya devam edeceğini belirten Prigojin, bu tarihten sonra Bahmut’un kontrolünü Rus ordusuna bırakacağını belirtti.

Rus güvenlik şirketi Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin’in Bahmut’u tamamen devraldığı bildirildi.

Prigojin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, öğle saatlerinde Bahmut’u tamamen ele geçirdiğini söyledi.

Durumu “kritik” olarak nitelendiren Kiev yönetimi, Ukrayna askerlerinin küçük bir alanı tuttuğunu söyledi.

Savunma Bakan Yardımcısı Hanna Maliar bir Telegram gönderisinde, “Şu an itibariyle, birliklerimiz bölgedeki bazı sanayi ve altyapı tesislerini kontrol ediyor” dedi ve Ukrayna birliklerinin “hala şehrin batı ucunda bulunan hava bölgesinde savunmayı sürdürdüğünü” ekledi. Bahmut.

Wagner’in 25 Mayıs’a kadar kentte kalmaya devam edeceğini belirten Prigojin, bu tarihten sonra Bahmut’un kontrolünü Rus ordusuna bırakacağını belirtti.

Prigojin, “Bütün şehri aldık. Bir daha kimse gelip bizden bir parça koparmasın diye bütün evleri aldık. o ifadeleri kullandı

Bahmut’u kaçırma operasyonunun 8 Ekim 2022’den beri sürdüğünü anlatan Prigojin, Ukrayna ordusu kadar “bürokrasi” ile de mücadele etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Prigojin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e desteği için teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku