Venezuelalı Orkestra Şefi Gustavo Dudamel Paris Operası’na yeni bir soluk getiriyor

0

Ünlü şef Gustavo Dudamel hedeflerinde Paris Operası’nı yeni nesil operaseverlere açmak ve genç sanatçıların yeteneklerine destek olmak var. Müziğin ve kültürün insanları dönüştürme gücüne inandığını dile getiren Dudamel’in ilk adımlarından biri, Marine Chagnon gibi genç sanatçıları kendisiyle birlikte performans sergilemeye davet etmek. Fransız mezzosoprano, haftalardır Dudamel’in önderliğinde özel bir konser için hazırlanıyor ve böyle bir sanatçıyla çalışabilmeyi büyük bir onur olarak görüyor.

Dudamel, Paris Operası’nın yeni nesil sanatçıları öne çıkarması gerektiğine inanıyor ve onların büyük sahnede performans sergilemelerini istiyor. Aynı zamanda, müzik dolu bir şehir olarak nitelendirdiği Paris’te bulunmanın harika bir deneyim olduğunu belirtiyor.

Paris Operası’nın repertuvarına yeni bir soluk getiren Dudamel, John Adams’ın çığır açan eseri “Nixon in China”yı repertuvara ekliyor ve müziğin tarihteki önemine dikkat çekiyor. Ayrıca, yeni seyirciler kazanmak için özel etkinlikler düzenleniyor ve binlerce uygun fiyatlı bilet genç seyircilere ayrılıyor.

Dudamel’e göre, sanat mekanları yine insanların mekanları olmalı ve kültür kimliktir. İnsanlarla bağlantı kurmanın, duyduklarının hayatlarını zenginleştirdiğini hissetmenin bir misyon olduğunu belirtiyor. Dudamel’in vizyonu, Paris Operası’nı gençler için açmak ve genç sanatçıların yeteneklerine destek olmak şeklinde özetlenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku