Türkiye günlerce konuşmuştu! 6 yaşındaki çocuğun evlendirilme davası: Duruşma 17 temmuz’a ertelendi

0

İstanbul 2. Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma saat 10.00’da başladı. Yaklaşık 2 saat süren duruşmada bir tanığın dinlendiğini öğreniyoruz.

Duruşmayı yargılayan savcı, mütalaasını açıklamak için ek süre istedi. Talebi kabul eden mahkeme heyeti, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’in tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 17 Temmuz’a erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Hiranur Vakfı’nın kurucusu HKG’li Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızının 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahlı nikah kıydığına ilişkin iddia geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede, Kadir Willel hakkında 30 yıldan az olmamak üzere, baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatima Gümüşel hakkında 18 yıl hapis cezası istendi. HKG ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, tutuklu sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’in tutuklanması çağrısında bulundu. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama kararı vermişti. Daha sonra iki zanlı tutuklandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir Wishli, 15 Aralık 2022’de tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çirkin fotoğraflar!  Yabancı uyruklular Türk lirası yakıp eğlendiÇirkin fotoğraflar! Yabancı uyruklular Türk lirası yakıp eğlendi
diyerek net bir mesaj verdi. ‘Önceliğimiz’ diye net bir mesaj verdi.
'Bahçeli Devleti etkisi' suçlaması...‘Bahçeli Devleti etkisi’ suçlaması…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku