Turiste sigara için verdiği fiyat pes dedirtti! Görüntülerin ardından harekete geçildi: 21 bin lira ceza

0

Antalya’da bir turiste 55 liralık sigarayı 116 liraya satmaya çalışan esnafa, 21 bin 936 liralık idari ceza uygulandı.

“TURİSTE AYRI FİYAT VERİYORUZ”

Antalya’da bir turist, Türk vatandaşına 55 liraya satılan sigaranın kendisine 116 liraya satılmak istendiği anları kayda aldı ve sosyal medya hesabından paylaştı. Videoda, markete giren bir vatandaş sigaraya 55 TL öderken, hemen ardından aynı esnaftan yine aynı sigarayı isteyen turistten ise 116 TL talep edildiği anlar yer aldı. Esnaf ise, “Biz turiste ayrı fiyat veriyoruz söyleme, kardeş vermiyoruz. Sana da vermezdim de gönül için oldu. Sana da verdiğime sonradan pişman oldum” dediği anlar yer aldı. Esnaf daha sonra turistin yanındaki Türk vatandaşından sigarayı aldı ve paralarını geri verdi. O anlar turistin cep telefonu kamerasına yansıdı.

AW034222_08

YAPTIĞI CEZASIZ KALMADI

Sosyal medyada, “Antalya’da bir Türk esnaf, 55 liralık sigarayı turistlere 116 TL’ye satmaya çalıştı” haberlerinin ardından ilgili kurumlar harekete geçti. Antalya Valiliğinden yapılan bildirimde, iş yeri ve esnaf tespit edildiği ve 21 bin 936 liralık idari para cezası uygulandığı belirtildi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Zelenskiy: Rusya 10 yılda bir yeni savaşlar çıkarıyorZelenskiy: Rusya 10 yılda bir yeni savaşlar çıkarıyor
Acılı anne o anları böyle anlattı! Acılı anne o anları böyle anlattı! “Muhammed’i kurtardım ama…”
Vatandaşlar hükumet binasında toplandı! Arbede yaşandıVatandaşlar hükumet binasında toplandı! Arbede yaşandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku