TEKNOFEST’in yeni durakları Ankara ve İzmir

0

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin en büyük üç şehrinde gerçekleştirilecek olan festivalin ikinci etabı başkent Ankara olacak. Festival, 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Ankara’da, 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek.

Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonlarca insanı buluşturan TEKNOFEST, Ankara ve İzmir semalarına bir kez daha heyecan ve coşku getirecek.

TEKNOFEST her iki şehirde de teknoloji yarışmaları, macera programı, hava gösterileri, ödül törenleri, kendi tiyatro etkinliğiniz, bilim gösterileri, eğitim atölyeleri, sergiler, oyunlar, deneyimler, çocuklara özel uçuş programları ile ziyaretçilerine bilim, teknoloji ve uzay dolu bir dünya sunuyor. ve güzel olaylar yaşatılacaktır.

Festival Ankara’da Etimesgut, İzmir’de Çiğli Havalimanı’nda yapılacak.


Yeni rekorlar kırmaya hazırlanın

Düzenlenmeye başladığı 2018 yılından bu yana her yıl kendi rekorunu kıran TEKNOFEST, “Geleceksin” sloganıyla Ankara ve İzmir’de yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde önemli rol oynayan bakanlıklar, cumhurbaşkanlıkları, kamu ve özel sektör kuruluşları, akademik kurumlar ve medya kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 117 kurumun katılımıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST 2023 İstanbul’a 130 katılımcı ve 19 sponsor firma katıldı. Teknolojik olarak gelişen bir Türkiye.

Üretim ve ulusal teknolojik gelişme alanlarında çalışan binlerce gencin projelerini desteklemek amacıyla festival kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları, 41 ana yarışma ve 102 farklı kategoride gerçekleştirildi.

TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmalarına bu yıl 333 binden fazla takım ve 1 milyonu aşkın yarışmacının katıldığı, gençlere 13 milyon TL’nin üzerinde ödül ve 30 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği verildi. Yarışmalarda dereceye giren gençler TEKNOFEST sahnesinde ödüllendirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku