Süleyman Soylu’nun ardından Ali Yerlikaya kendi ekibini kuruyor

0

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinenin yankıları sürüyor. 7 yıl İçişleri Bakanı olarak görev yapan Süleyman Soylu, Erdoğan’ın kararıyla koltuğunu Ali Yerlikaya’ya devretti.

Uzun süre İstanbul Valiliği yapan Yerlikaya, görevi resmen Soylu’dan devraldı. Devir teslimin ardından Yerlikaya’nın randevusu ve sonrasında yaşananlar da merak konusu oldu.

Halk TV’den Seyhan Avşar cuma T24 yazarı Tolga Sardan, Soylu’nun Yerlikaya hakkında dosya hazırladığını iddia etti.

Soylu’nun kabine duyurusuna kadar bakanlıktan umutlu olduğunu söyleyen Sardan; Yerlikaya’nın adı gündeme gelince Ankara ve İstanbul’daki istihbarat birimlerine gönderildi. ‘bağlaç’ Dosyayı hazırladığını iddia etti.

‘ERDOĞAN DURUMU BİLİYOR’

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durumdan haberdar olduğu ve Soylu’ya müdahale ettiği iddia edildi. Soylu’nun bakanlık atamasında rakibi için yapmaya çalıştığı “hareket”in geri teptiği ileri sürüldü.

YERLIKAYA EKİBİNİ KURUYOR

Tolga Şardan da yazısında Soylu’nun ekibinin Yerlikaya tarafından tasfiye edileceğini öne sürdü.

“İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya göreve gelir gelmez önce yakın çalışma grubunda düzenlemeler yaptı” Sardan, yazısında şunları söyledi:

“Örneğin İstanbul’da birlikte çalıştığı yardımcısı Mehmet Fatihçiçek’i Ankara’ya getirip genelkurmay başkanı yaptı. Aynı zamanda yakın ilişkisi olan mevcut emniyet müdürü Mehmet Aktaş’ın da görevden alınması gündemde. İstanbul Üniversitesi’ndeki bursu sırasında arkadaşım, İçişleri Bakan Yardımcısı olmak için.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku