Son dakika… Hrant Dink’in katili Ogün Samast tahliye edildi!

0

AGOS gazetesi genel yayın yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binası önünde silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, Bolu’daki F tipi cezaevinden şartlı tahliye kapsamında bu akşam tahliye edildi. . Şubat ayında transfer edildiği yer.

Yayınlanma: 15.11.2023 – 21:54

Abo Ol

Google Haberleri

Agos gazetesinin genel yayın yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007’de o sırada 17 yaşında olan Ogün Samast’ın gazete binası önünde düzenlediği saldırıda hayatını kaybetti. Cinayetin faili olduğu sanılan Ogün Samast, 20 Ocak 2007’de Samsun Otogarı’nda yakalandı. 24 Ocak 2007’de tutuklanan Ogün Samast, son olarak cezasını çektiği Kandıra F Tipi Cezaevi’nden nakledildi. Şubat ayında Bolu F tipi cezaevinde. 16 yıl 10 ay cezaevinde kalan Samast’ın, iyi halinden dolayı şartlı tahliye kapsamında cezası bir yıl önce dolduğu ve cezaevi yönetimi tarafından yargılandığı öğrenildi. Kişisel gelişimi için yapılan gözlemlerde iyi durumda olan Samast’ın, şartlı tahliye şartlarını yerine getirdiği tespit edilerek tahliye kararı verildi.

Samast, Şubat ayından bu yana cezasını çektiği Bolu’daki F tipi cezaevinden saat 19.50’de serbest bırakıldı. Samast’ın cezaevinden çıktığında ailesi tarafından karşılandığı öğrenildi.

DETAYLAR YAKINDA…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku