Şampiyona bize yeni fırsatlar verecek

0

“Gücümüz” temasıyla düzenlenen MÜSİAD Vizyoner ’23 Zirvesi’ne katılan Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Montella, şampiyonluğun 8 ay kaldığını hatırlattı.


“Genç bir takımımız var, gelişeceğine inanıyorum. Turnuvaya 8 ay kaldı, henüz bir şey söyleyemem. Her şeyi düzenli olarak takip etmek bizim görevimiz. Her oyuncumuzun mevcut formu tek tek Değerleri ne olursa olsun etkili olacaklar. Yeni fırsatlara açığız, bu “Şampiyonluk bize yeni fırsatlar verecek. Beklenmedik bir yenilik her zaman ortaya çıkar ve fark yaratır.”


“Türkiye’de gerçekten dikkat çekici stadyumlar buldum”

Montella, Türkiye ve İtalya’nın ortak düzenleyeceği 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.


“Türkiye’de gerçekten dikkat çekici stadyumlar buldum. İtalya’daki stadyumların yenilenmesi açısından bu organizasyon çok önemli olacak. İki ülke kültürel açıdan birbirine çok benziyor ve belki de en zengini. Yaşam tarzı da Güney İtalya’ya benziyor. Futbolu birlikte şekillendirme fırsatına sahip olacağız.”


[Fotoğraf: AA]


“Bu yola birlikte çıktığımızda süreci yönetmek kolay oldu.”

İtalyan teknik adam, kulüp ile milli takımlar arasındaki farkı anlattı.


“Milli takımda milli kültür ve dil etrafında bütünleşirsiniz. Kulüplerde farklı kültür ve milletlerden insanlar olabilir. Milli takımda duyguları daha kolay yakalayabilirsiniz. Zamanınız kısıtlı da olsa bunu başarabilirsiniz” Kısa sürede o takım ruhunu yaratmaya çalışıyoruz. Milli takımda herkes kendini buluyor. “Geliyorlar, aynı dili konuşuyorlar. Aralarında dostluk olunca işler değişiyor. Bu her toplum için geçerli. O dostluğun kurulması, takımı aile olarak görmek, oyuncular arasında belli bir paylaşımın olması son derece değerli. Milli takımdaki dostluk ve bu çok önemli.”

Vincenzo Montella göreve geldikten kısa bir süre sonra Hırvatistan’a karşı kazanılan zaferden bahsetti.


“Zamanımız azdı, çok çalıştık, konsantre olduk. Eksiklerimizin neler olduğunu konuştuk. Büyük bir empatiyle çalıştık. Oyuncular da bazı şeyler yapmamız gerektiğine ikna oldular. Bu yolu birlikte yürüdüğümüzde, Bu süreci yönetmek kolaydı.”


“Takımda empati çok önemli”

Montella, kararını verirken takımın önceliklerini dikkate aldığını söyledi.


“Empati çok önemli bir şey değil ve ekip içinde öğrenilir. Liderin her üyeyi iyi okuması gerekir. İhtiyaçlar birbirinden farklı olabilir. Doğrudan iletişimi tercih ederim. Zor kararlar vermem gerektiğini biliyorum. Bazen Risk alarak seçimler… Bu seçimler, onlara inandığınızda ve “Takım için yapıldığında doğru kararlardır.”


“Bunu kalbimin derinliklerinden uyguladığımı garanti edebilirim”

İtalyan teknik adam, 6 Şubat’ta yaşanan depremin ardından yapılan yardımlarla ilgili sorulan soruya yanıt verdi.


“1980’lerde Napoli’de büyük bir deprem oldu. Annemle babamın arabası olmadığı için dışarıda uyudum. O anlar zihnimde canlandı ve süreç doğal olarak gelişti. ‘Ben işimi nasıl yapabilirim’ diye bir dernek kurduk. en iyisi’ dedik ve fon toplamaya çalıştık. Bu şekilde devam ettik. “Ben de yapmak istiyorum. Bunu kalbimin derinliklerinden anladığımı garanti edebilirim. O zamanki düşüncem buydu. Bu insanlardan bazılarıyla hâlâ iletişim halindeyim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku