Sağlık emekçilerine ‘seçim’ mesaisi

0

İktidarın seçim propagandası sürerken, yarım kalan projeler de ardı ardına açılıyor. Kahramanmaraş depremlerinden olumsuz etkilenen Hatay’daki Defne Devlet Hastanesi’nin inşaatı tamamlanmadan açıldığı ortaya çıktı. Hastanenin henüz resmi olarak hastane statüsüne geçmediği ve bu kurumda görev yapmak üzere görevlendirilen sağlık çalışanlarının resmi atama yazılarının olmadığı öğrenildi.

Çıkış: 27.05.2023 – 03:00


Abone Ol

Google Haberleri

bunun hakkında Cumhuriyet’Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Komite Üyesi konuşuyor ae Onur Naci Karahancı, Adı geçen hastanede resmi olarak başka kurumlara atanan sağlık çalışanlarının istihdam edildiğini belirtti.

“BANA SÖZLÜ TALİMATLAR VERİN…”

Söz konusu hastaneye atanan ve ismini vermek istemeyen bir doktor, personelinin Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğini, ancak çalışmak üzere Defne Devlet Hastanesi’ne çağrıldıklarını söyledi:

“Hastaneye gittiğimde çalışma kağıdımı istedim ama sözlü talimatla çalışacağımı söylediler. Bu durumda çalışamayacağımı belirttiğimde ise beni ret raporu ile tehdit ettiler. Israr edince söz konusu mektubun olmadığını ve gidebileceğimi söylediler.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku