Postcards: Noel’i çölde nasıl kutlarsınız?

0

Dünya genelinde 100’den fazla ülkenin kültürünü aynı yerde buluşturan Global Village, şimdi de Noel etkinlikleriyle dikkat çekiyor. Turizm, eğlence, alışveriş ve eğlence alanlarını bir arada barındıran “küresel köy”, çölde bile olsa sıcak bir Noel atmosferi sunuyor.

Global Village’e paraşütle atlayan Noel Baba, Noel ışıklarını yakarak etkinlikleri başlatmanın mutluluğunu yaşadı. Dubai Marina’daki sekiz metrelik sıfır emisyonlu LED aydınlatmalı Noel ağacı da şenliklerin bir parçası olarak festivale katkı sağlıyor.

Festival pazarları, fuarlar ve etkinlikler de oldukça popüler. El Habtoor City’deki Avrupa tarzı Noel pazarında geleneksel yiyecekler ve el sanatları gibi birçok aktivite yer alıyor. Ayrıca Kış Bahçesi, 100’den fazla stant ile ziyaretçileri ağırlıyor. Burada dünyanın dört bir yanından el sanatları ve yiyecekler satılıyor.

Dubai sakini olan bir kişi ise “Noel benim için Noel Baba, kar ve kızak demektir. Dubai’nin bu atmosferi çöle uyarlaması oldukça etkileyici” diyerek festivale olan hayranlığını dile getirdi.

Mall of the Emirates’teki Kempinski Hotel’de ise beyaz bir Noel yaşayabilirsiniz. Burada kayak tarzı dağ evleri, insan yapımı mağaralar ve cin dolu yamaçların manzaraları yer alır.

Yılbaşını kutlamasanız bile, Dubai’deki bu Noel atmosferine kapılmamak elde değil. Global Village ve diğer şenlikler, ziyaretçilere sıcak bir aile ortamı sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku