Paris’in merkezinde gerçekleşen patlamada 37 kişi yaralandı

0
AFP uzantısı

Paris’in merkezinde meydana gelen patlamada 4’ü ağır 37 kişi yaralandı.

Saint-Jacques Caddesi üzerinde bir tasarım okulu ve Katolik eğitim merkezinin bulunduğu binada meydana gelen patlamanın ardından bir binanın çökmesi sonucu iki kişinin kaybolduğu bildirildi. Arama kurtarma ekiplerinin harabelerde bu kişileri aradığı bildirildi.

Görgü tanıklarına göre, patlamadan önce yoğun bir gaz kokusu hissedildi.

Görüntülere göre, Paris savcısı Laure Beccuau olay yerine geldikten sonra patlamanın büyük olasılıkla Val de Grace kilisesinin yanındaki binanın içinde meydana geldiğini söyledi.

Binada yangın çıkaran patlamanın büyük olasılıkla gaz kaçağından kaynaklandığı iddia edilse de yetkililer, patlamanın çıkış nedeninin henüz bulunamadığını vurguladı.

Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin’in ziyaret ettiği bölge kordon altına alındı.

Patlamanın meydana geldiği bölge, şehrin turist ve öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Latin Mahallesi’nin güneyinde bulunuyor.

Görgü tanığı Antoine Brouchot BBC’ye çok fazla duman gördüğünü ve ardından binanın çöktüğünü ve yangın çıktığını fark ettiğini söyledi.

Paris'in merkezinde meydana gelen patlamada 37 kişi yaralandı

EPA
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku