O ülkede hız sınırını aşanların araçlarına devlet el koyacak

0

Bakan Gewessler yaptığı basın açıklamasında, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan hız yapanların araçlarına ilişkin düzenlemenin muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti’nin (SPÖ) desteğiyle meclisten geçtiğini söyledi.

SONRA SATILACAK

Gewessler, 2024 Mart’tan itibaren hızla gelip geçen kişilerin araçlarına el konulacağını, daha sonra bu araçların açık artırmayla satılacağını ve gelirin kamu yararına kullanılacağını belirtti.

Şehir içinde saatte 60 kilometre hız sınırını aşan veya şehir dışında 70 kilometre hız sınırını aşan kişilerin araçlarına iki hafta süreyle geçici olarak el konulacağını söyleyen Gewessler, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılacağını söyledi, Söz konusu kişilerin daha önce benzer hızlarda araç kullanıp kullanmadığı belirlenecek.Aracın şahıs tarafından alınıp alınmayacağına karar verileceğini söyledi.

MOLALAR 80

Gewessler, çok daha yüksek hızlarda araç kullananlar için böyle bir sürecin işlemeyeceğini, şehir içinde 80 kilometre, şehir dışında 90 kilometre olarak belirlenen hız sınırını aşanlara derhal el konulacağını söyledi.

Düzenlemenin hata yapan veya bir dereceye kadar hızlı araç kullanan kişileri hedeflemediğini söyleyen Gewessler, sorumsuzca hızlanarak ciddi risklere neden olan ve başkalarının hayatını tehlikeye atan sürücüleri hedef aldığını vurguladı.

Meclis’te sandalyesi bulunan Yeni Avusturya Partisi (NEOS) düzenlemeyi yasal olarak sorunlu bulduğu için desteklemezken, düzenlemeye karşı çıkan aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) hız sınırının kaldırılacağını savundu. otoyollarda arttırılmalıdır. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD'de hız trenleri arızalandı!  Saatlerce baş aşağı mahsur kaldılarABD’de hız trenleri arızalandı! Saatlerce baş aşağı mahsur kaldılar
Tanju Özcan gollerinin isimlerini tek tek açıkladı!Tanju Özcan gollerinin isimlerini tek tek açıkladı!
Oteller hepsini satın alıyor!  İstanbul'dan köyüne döndü.Oteller hepsini satın alıyor! İstanbul’dan köyüne döndü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku