Milet İttifakı İzmir’de miting düzenliyor

0

Binlerce kişi, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda bir araya gelerek Millet İttifakı mitingine katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan kalabalık, konuşmacıları dikkatle dinledi. Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da birlikte mitinge katıldı.

Konuşmalar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından açıldı. Soyer, Kılıçdaroğlu’na dönerek, “İzmir seni cumhurbaşkanı yapacak. Geleceğin Türkiye’sine çok yakışıyorsun. Demokrasiden.” ifadelerini kullandı.

Ardından söz alan Temel Karamollaoğlu ise, iktidarda olanların artık sorunları çözemeyen, yeteneksiz kişiler olduğunu vurgulayarak, “TOGG arabasıydı, insansız hava aracıydı, bizim tankımızdı. Bunların hepsini sergiliyorlar. Ama sizin ihtiyaçlarınıza nasıl çözüm bulacağınızı anlatamıyorlar.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da mitingdeki konuşmasında, “Kaybedersek darbe olur diyorlar. Biz buraya kaybettirmek için geldik. Bundan daha doğal ne var? Seçimlerde kazanmak yasak! Demokrasi yerini bulacak, millet iradesi sandıklara yansıyacak, çıktığı gibi kabul edeceksiniz.” ifadelerini kullandı ve dini değerlerin ihlal edildiğine dikkat çekerek, “Flaşlı arabalarını, villalarını, üç-beş maaşlarını, torpidolarını bırakmak istemiyorlar. Bu emir onların işine geliyor.” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, Türkiye’nin sorunlarının çözülmesini ve ekonominin rahatlamasını istediklerini vurgulayarak, “Hazır ol İzmir. Hazır ol Türkiye.” dedi.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan ise Türkiye’nin her alanda Avrupa standartlarına ulaşması hedefini belirterek, Türkiye’nin kötü yönetildiğini söyledi ve Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye destek çağrısı yaptı.

Son konuşmacı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal oldu. Uysal, demokrasinin sürekli olarak baskı altında olduğunu vurgulayarak, “Bu haram saltanatını bitireceğiz. Bu ülkenin milli güvenlik şemsiyesi demokrasidir, hukuktur, laikliktir.” dedi.

Miting, “İzmir 15 Mayıs sabahına uyandı bile. Güzel İzmir’in dağlarına bahar geldi bile. İzmir umut dolu. Neşe dolu.” şarkısının söylenmesiyle son buldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku