LGS ne zaman, saat kaçta? LGS kaç dakika sürüyor? LGS oturumları arasında dışarı çıkmak serbest mi?

0

LG Merkezi sınav 15 bin 532 okul ve 81 bin 570 derslikte yapılacak. İki oturuma toplam 465 bin 274 sınav görevlisinin katılacağı merkezi sınava hazırlık, bu yıl 8. sınıfta okuyan 1 milyon 246 bin 429 öğrenci dikkate alınarak yapıldı. Deprem bölgesinde 256 bin öğrenciden 67 bini 71 ilde kendi iddiasıyla sınava girecek. Kalan tüm öğrencilerin sınav soruları merkezi olarak gönderildi.

NE ZAMAN?

Liseye Kabul Sistemi (LGS) merkezi sınav, 4 Haziran 2023 Pazar günü yapılacaktır.

Öğrencilerin geçerli bir kimlik kartı (TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi olan nüfus cüzdanı veya nüfus cüzdanı, İçişleri Bakanlığı Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş fotoğraflı ve kaşeli kimlik belgesi) ve en az 2 adet kurşun kalem bulundurması gerekmektedir. , kalemtıraş, sınava gelirken yumuşak ve leke bırakmayan bir silgiye sahip olmalıdır.

LGS SEANSLARI KAÇTA?

Sınav iki oturumda yapılacaktır. 09.30’da2019 yılında başlayacak sözlü oturumda öğrencilere Türkçe, İnkılâp ve Atatürkçülük tarihi, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil dersleri ile ilgili toplam 50 soru sorulacak. 75 dakika tepki süresi verilecektir.

An 11:30başlayacak 40 soru Öğrencilerin yönlendirileceği dijital oturumda 80 dakikabir süre verilecektir.

LGS OTURUMLARI ARASINDA ÇIKIŞ YAPILMAK ÜCRETSİZ MİDİR?

iki seans arası 45 dakika Kısa sürede öğrenciler okul bahçelerine giderek ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku