İsrail Gazze’de çocuk hastanesini bombaladı

0

El Aksa televizyonunun Telegram kanalında paylaşılan habere göre İsrail savaş uçakları doğrudan Rantisi çocuk hastanesini hedef aldı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, İsrail’in hastaneye doğrudan saldırısı sonrasında hastanenin bodrum katında ve bazı yapılarında büyük yangınlar çıktığını söyledi.

Açıklamada ölen ya da yaralananlarla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.


İsrail Şifa Hastanesi çevresini hedef aldı

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın Gazze sözcüsü Eşref el Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa hastanesinin avlusunu hedef aldığını söyledi.

Saldırıda 2’si ağır 4 kişinin yaralandığını söyleyen Kudra, binlerce kişinin kaldığı hastaneyi hedef almanın çok tehlikeli bir adım olduğunu vurguladı.

El Aksa televizyonunun Telegram kanalında yayımlanan habere göre İsrail, Şifa hastanesinin avlusunda sivilleri taşıyan bir aracı hedef aldı.


İsrail’in Gazze’ye saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik devam eden ihlallerine yanıt vermek” motivasyonuyla küresel bir saldırı başlatırken, Mescid-i Aksa’nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 352’si asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 36’sı asker olmak üzere 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre İsrail’in saldırılarında 4 bin 412’si çocuk, 2 bin 918’i kadın olmak üzere 10 bin 812 Filistinli öldürüldü, 26 bin 905 kişi de yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 181 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa hastanesini, Nasr çocuk hastanesini, El-Ehli ve Türk-Filistin Dostluk Baptist hastanelerini, Kudüs çevresini ve Filistin’e bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. Filistin örgütü. Kızılay, tahliyeyi zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku