Instagram ve Facebook’un “İhlal sistemi” çöktü! Instagram hikayem neden silindi, topluluk kuralları ihlali nedir?

0

Instagram ve Facebook’ta yapılan paylaşımların silinmesiyle ilgili şikayetler başladı. Instagram’da sorun yaşayan vatandaşlar “Instagram Hikayelerim Neden Siliniyor?” “Instagram Hikayem Silindi” “Instagram Hikayem Kendi Kendini Siliyor” diye aramaya başladı. Dünya, Instagram ve Facebook paylaşım kaldırma sorunu ile ilgili detaylar… .

FACEBOOK VE INSTAGRAM HİKAYELERİM NEDEN SİLİNİYOR?

Dünya çapında binlerce insan yüzbinlerce gönderiyi kaldırmaya başladı. Özellikle Instagram’da paylaşılan hikayeler anında siliniyor veya bir süre sonra kaldırılıyor.

İddiaya göre Facebook ve Instagram’ın yapay zeka bağlantılı “ihlal sistemi” çöktü. Sonuç olarak, sosyal medya kullanıcıları bazı gönderilerin ve hikayelerin silinmesiyle karşı karşıya kalıyor.

insta2 sorunu

insta3 sorunu

insta4 sorunu

INSTAGRAM TOPLULUK KURALLARI İHLALİ NEDİR?

Instagram, topluluk kurallarını ihlal eden içerik paylaştığınızı tespit ederse hesabınız askıya alınabilir. Paylaşmış olduğunuz içeriklerin Instagram’a bildirilmesi durumunda hesabınız ihbarsız kapatılacaktır. Kapandıktan sonra itiraz hakkınız var.

instagram facebook

Bir Instagram hesabının kapatılmasıyla sonuçlanan belirli bir şikayet sayısı yoktur. Kural ihlali nedeniyle hesap feshedilebilir. Aynı anda yapılan birçok şikayet sonucunda kural ihlali tespit edilirse Instagram hesabınız kapatılabilir.

INSTAGRAM MARKALI İÇERİK NEDİR?

Markalı içerik; değer için iş ortaklarını öne çıkaran veya onlardan etkilenen içerik yaratıcıları veya yayıncılara ait içerik olarak tanımlanır. (örneğin, iş ortağının içerik oluşturucuya veya yayıncıya ödeme yaptığı içerik)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Elon Musk Paylaştı!  İşte yeni Twitter özellikleriElon Musk Paylaştı! İşte yeni Twitter özellikleri
AK Parti'lilerle CHP'lilerin tartışması büyüyor: 2 yaralı, 1 tutukluAK Parti’lilerle CHP’lilerin tartışması büyüyor: 2 yaralı, 1 tutuklu
İzmir'de dev operasyon!  310 kişi gözaltındaİzmir’de dev operasyon! 310 kişi gözaltında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku