Hong Kong, turistlere çekilişle 500 bin uçak bileti hediye edecek

0

Hong Kong, turizm sektörünü canlandırmak ve bölgeye turist çekmek için yarım milyon uçak bileti çekilişi düzenleyecek. Covid-19 salgını nedeniyle Çin ile seyahat kısıtlamaları nedeniyle turizm sektörü ciddi bir darbe aldı. Bu nedenle, özerk bölge turistlere 250 bin avro değerinde toplam 500 bin uçak bileti hediye edecek. Kampanyanın 2 milyar ABD doları bütçesi olan “Merhaba Hong Kong” turizm kampanyası kapsamında yapılacak olan çekiliş 1 Mart’ta gerçekleştirilecek. 2019’da pandemi başlamadan önce, 56 milyon turist Hong Kong’u ziyaret etmişti. Ancak turist sayısındaki azalma nedeniyle, kentin GSYİH’si geçen yıl %3,5 azaldı.

Ayrıca, şehir toplam 160.000 bilet daha dağıtmayı planlıyor. Yaz aylarında, Hong Konglulara 80.000 kart hediye edecekler ve komşu ülkelere de 80.000 biletlik bir kampanya başlatacaklar. Ziyaretçiler ayrıca, kasabalardaki kuponlar ve indirimlerden de yararlanabilecekler. Havalimanındaki sınır kapılarından giren turistler için, yiyecek, içecek, ulaşım, otel, mağaza ve turistik mekanlarda indirim sağlayan yaklaşık 1 milyon kupon verilecek. Bu indirimler, turistlerin Hong Kong’da daha uygun fiyatlı bir tatil geçirmelerini sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku