Gazze Şeridi’nden İsrail’e 469 roket saldırısı gerçekleştirildi!

0

İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Gazze’den atılan 469 roketten 333’ünün İsrail’e ulaştığı, 107’sinin ise Gazze Şeridi sınırları içerisine düştüğü belirtildi. Kalan 29 roketle ilgili bilgi paylaşılmadı.

Hava savunma sisteminin 153 roketi engellediği, bazı roketlerin ise yerleşim yerlerini vurarak maddi hasara yol açtığı bildirildi.

Gazze’den atılan roketlerden birinin Sderot kasabasında bir eve isabet ettiği ve olayda kimsenin yaralanmadığı ileri sürüldü.

İsrail’in Güney Bölgesi İtfaiye ve Kurtarma Birimi, Gazze’den atılan roketlerden birinin Aşkelon’da bir evin bahçesine isabet ettiğini, itfaiye ekiplerinin yangına müdahale ettiğini ve yaralanan olmadığını bildirdi.

Öte yandan İsrail ordusunun İslami Cihad hareketine ait 133 hedefi vurduğu iddia edildi. İsrail ordusu dün ve bugün kuşatma altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına devam etti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin çeşitli yerlerinde tarım arazilerini hedef aldığı, 2 evin yıkıldığı ve maddi hasara yol açan saldırılarda yaralanan olmadığı açıklandı.

İslami Cihad Hareketi, İsrail’in bölgedeki evlere saldırmaya devam etmesi halinde Tel Aviv’e ve İsrail’in içinde misilleme yapacağı konusunda da uyardı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 21 kişi öldü, 64 kişi de yaralandı.

Dün İsrail’in Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenler arasında İslami Cihad Hareketi’nin askeri personelinden 3’ünün de olduğu bildirildi. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Biden'dan Kritik Ekonomik Açıklama: Tüm Dünya Zora GirecekBiden’dan Kritik Ekonomik Açıklama: Tüm Dünya Zora Girecek
Canlı istifa!  Onay Canlı istifa! Çok şaşırtıcı “ince” açıklama
hakkında tartışma Pusulada “siyah nokta” tartışması!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku