Eski MHP’li Oktay Vural’dan dikkat çeken paylaşım! Seçim süreciyle ilgili sessizliğini bozdu

0

Eski MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, seçim sürecinde sessizliğini bozarak sosyal medyada bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Vural, “Seçimler… Ya işgalciler ya biz… Ya da şampanya patlatanlar ya da biz… Ya da emperyalistler ya da… Ya teröristler ya da… Ya düşmanlar ya da… Ya kafirler veya… Veya darbe veya… Veya kötü adamlar. veya… Veya kirli veya… Veya dikte veya… Diğerini kullanarak pazarlama” sözleriyle başladı. Ayrıca Vural, “Soluduğumuz hava güvensizlikle o kadar kirli ki neredeyse bizi boğacak” yorumunda bulundu. Paylaşımının devamında da Vural, “Öncelikle böyle bir ortamı yaratan kötülükleri kovup, iyiliğe ve güzelliğe atfedilenleri sorgulayıp akıl yürüterek bir tercihe yönelmekle kendimizi yenilememiz mümkün olabilir” şeklinde konuştu.

Vural’ın yapılanması, insanların düşüncesini yönlendirmek için ötekileştirme, kutuplaştırma ve kişiselleştirme yöntemlerini kullanan yanlış savunucuların varlığına işaret ediyor. Vural, “İyi-kötü, güzel-çirkin, nimet-keder, yarar-zarar, umut-korku bir bütünün parçalarıdır. Bu özellikler değişim ve dönüşümü yönlendirir” ifadelerini kullandı. Ayrıca Vural, “Öteki”ni kullanarak kendini ticarileştirenlerin bulunduğuna da dikkat çekti.

Vural’ın paylaşımı, seçim özgürlüğümüzün zorunlu bir seçim olup olmadığına ve demokrasinin çaresizlikten zorla “konsensüs üretip üretmediği” hakkında da düşündürücü mesajlar içeriyor. Vural son olarak, “Öncelikle böyle bir ortamı yaratan kötülüğü kovmak, iyilik ve güzelliğe atfedilenleri akıl yürütmek, sorgulamak ve tercihe yönelmekle kendimizi yenilememiz mümkün olabilir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku