Epilepside oksijen tedavisi uygulanabilir mi, nasıl uygulanır? Epilepsi hastalarının oksijen tedavisinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

0

Epilepsi hastaları için tedavi önemlidir, çünkü bu hastalık hem fiziksel hem de psikolojik olarak büyük etkilere neden olabilir. Yaşlılar ve gençler de dahil olmak üzere her yaştan insan bu hastalığa yakalanabilir. Epilepsi nöbetleri sırasında beynin oksijensiz kalması mümkündür ve bu durumda ek oksijen tedavisi gerekebilir.

Epilepsi, beyinde meydana gelen bir hastalıktır ve belirli beyin bölgelerinin fonksiyonlarına ilişkin belirtiler meydana gelir. Epilepsi doğuştan olabildiği gibi sonradan da gelişebilir ve yaklaşık kırktan fazla nöbet türü bulunmaktadır. Nöbetler sırasında beyin bir süre oksijensiz kalır ve bu durumda ciddi beyin hasarı meydana gelebilir.

Epilepsi tedavisi ilaçlar veya cerrahi işlemlerle gerçekleştirilir. Oksijen tedavisi de epilepsi hastaları için bir seçenektir ancak bu tedavinin uygulanıp uygulanmayacağı uzman doktorlar tarafından belirlenir. Epilepsi hastaları oksijen tedavisi sırasında dikkatli olmalıdır çünkü oksijen alımı epileptik nöbetleri tetikleyebilir. Bu nedenle, oksijen tedavisi uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

Epilepsi hastaları belirli ilaçları kullanmamalıdır, çünkü bu ilaçlar nöbetleri tetikleyebilir ve beklenmedik sıkıntı verici durumlara yol açabilirler. Epilepsi için kontrendike ilaçlar arasında penisilin, antihistaminik, aminoglikozitler, teofilin, kafein ve benzeri maddeler içeren ilaçlar bulunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir ilaç kullanmadan önce uzman bir doktora danışmak gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku