Doğal şifa kaynağı! Cinsel gücü artırıyor, enfeksiyonları söküp atıyor

0

Darülfülfül, Osmanlı Devleti’nde ilaç yapımında kullanılan bir bitkidir. Günümüzde nadiren kullanılmaktadır. Kozalak şeklindeki meyveleri öğütülerek baharat olarak kullanılan bu bitki, karabibere benzer ancak daha baskın bir tat ve kokuya sahiptir. Aslen doğu Hindistan kökenli olan Darülfülfül’ün sağlığa birçok faydası bulunmaktadır.

Darülfülfül, yüksek oranda vitamin ve fenolik bileşikler içerir. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklardan korur. Özellikle soğuk algınlığı durumunda çay şeklinde tüketilmesi tavsiye edilen bitki, vücut ısısını yükselterek toksik maddelerin ter yoluyla vücuttan atılmasını sağlar.

İştah açıcı özelliğinden dolayı özellikle iştahsızlık çeken çocuk ve yetişkinlerde balla tüketilmesi tavsiye edilen Darülfülfül, yemeklere ve salatalara katılarak iştahı artırır. Sindirim sistemine faydalı etkileri ile öne çıkan bitki, sindirimi zor gıdaların sindirimini kolaylaştırır, gaz oluşumunu engeller ve oluşan gazları dışarı atar. Ayrıca mide şişkinliğini önler ve vücudu reflü oluşumundan korur.

Mide ve bağırsak enfeksiyonlarında tedavi edici etkiye sahip olan bitki, idrar söktürücü özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. İçeriğindeki fenolik bileşenlerin sakinleştirici etkisi sayesinde özellikle depresyon ve anksiyete tedavisi için uygun olan Darülfülfül, sinir sistemini güçlendirir.

Vücuda enerji vererek, vücudun genel sağlığının korunmasına yardımcı olan Darülfülfül, cinsel gücü ve performansı artırır. İnsülin metabolizmasına sağladığı faydalardan dolayı şeker hastalarının tüketmesi tavsiye edilen Darülfülfül, diyabetin vücutta oluşturduğu hasarın onarılmasında önemli rol oynuyor.

Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayan Darülfülfül, yağ hücrelerine erişimi kolaylaştırır ve yağ yakımını artırır. Aynı zamanda bitkinin termojenik etkisi vücudun bazal metabolizma hızını arttırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Darülfülfül çayının zayıflama diyetlerinde kullanılması ve yemeklere baharat olarak eklenmesi diyetin etkinliğini arttırır.

Darülfülfül ayrıca vücut ısısını yükselterek savunma mekanizmalarını daha etkin hale getirir. Mide soğuklarında tüketilmesi midenin kısa sürede toparlanmasına yardımcı olur. Ayrıca mide bulantısını önler ve kusmayı önler. Ancak fazla miktarda tüketildiğinde romatizmal ağrıları tetikleyebilirken aynı zamanda hipertansiyon, damar sertliği, bağırsak iltihabı ve egzama gibi hastalıklara neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku