Dikkat! Google politikasını güncelledi: Hesabınız silinebilir

0

MacRumors’un haberine göre Google, etkin olmayan hesaplarla ilgili politikasını güncellediğini duyurdu ve en az iki yıldır kullanılmayan veya giriş yapılmayan Google hesaplarının silinebileceğini duyurdu. Bu nedenle, Google Hesabınızı en az iki yıldır kullanmadıysanız veya oturum açmadıysanız, Google Hesabınız ve içeriğiniz muhtemelen silinecektir.

Buna Gmail, Google Dokümanlar, Google Drive, Google Meet, Takvim, YouTube ve Google Fotoğraflar içerikleri dahildir.

Ancak, politika yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerlidir. Okul veya işletme gibi kuruluşların hesaplarını etkilemeyecektir.

GOOGLE BU TÜR HESAPLARI SİLMEYE NE ZAMAN BAŞLAR?

Politika yürürlüğe girerken, aktif olmayan hesapları olan kullanıcıları hemen etkilemeyecektir.

Google, Aralık 2023’ten önce bu hesapları silmeye başlayacak.

Oluşturulan ve bir daha asla kullanılmayan hesaplardan başlayarak aşamalı bir yaklaşım izlenecektir.

Bir hesabı silmeden önce Google, silinmeden önceki aylarda hem hesabın e-posta adresine hem de kurtarma e-postasına (varsa) birden fazla bildirim gönderir.

HESABINIZI NASIL AKTİF TUTABİLİRSİNİZ?

Google, bir Google Hesabını etkin tutmak için en az iki yılda bir oturum açmanızı önerir ve yakın zamanda bir Google hesabında veya hizmetinde oturum açan herkesin hesabının etkin kabul edileceğini ve silinmeyeceğini söyler.

Etkinlikler, bir e-posta okumak veya göndermek, Google Drive kullanmak, bir YouTube videosu izlemek, Google Play’den bir uygulama indirmek, Google Arama kullanmak, bir Google Hesabı aracılığıyla etkin bir aboneliğe sahip olmak veya Google’da oturum açmak olarak sayılır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CIA, Rusları YouTube'da casusluk yapmaya davet ediyorCIA, Rusları YouTube’da casusluk yapmaya davet ediyor
CHP açıkladı: İtirazlarımızı yaptık!CHP açıkladı: İtirazlarımızı yaptık!
Muharrem İnce partisini topladı ve kararını verdi!  Kılıçdaroğlu mu Erdoğan mı?Muharrem İnce partisini topladı ve kararını verdi! Kılıçdaroğlu mu Erdoğan mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku