Çarpıcı ‘xrProOS’ sürprizi! Arkasında Apple’ın olduğu iddia ediliyor: Dikkat çeken ‘Türkiye’ detayı…

0

Apple tarafından tanıtılması beklenen AR/VR kulaklık yeniden gündemde. MacRumor’un haberine göre, WWDC’den sadece haftalar önce “xrProOS” konusunda önemli bir gelişme oldu.

‘xrProOS’ MARKA BAŞVURUSU!

Haberde yer alan açıklamaya göre; Apple, muhtemelen bir paravan şirket aracılığıyla geçen hafta “xrProOS” ticari markası için başvurdu.

Rapora göre paravan olduğu söylenen Delaware merkezli “Deep Dive LLC” şirketi, Apple’ın SF Pro yazı tipinde stilize edilen “xrProOS” için 18 Mayıs’ta Arjantin’de piyasaya sürüldü. türkiye ve Filipinler’de bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Aynı yazıda, söz konusu şirketin bu ayın başlarında Yeni Zelanda’da SF Pro yazı tipinde “xrOS” ticari markası için başvurduğu da iddia edilmişti.

Başlıklar üzerindeki fikri mülkiyetini korumak için ilerlediği için Apple’ın her iki uygulamanın da arkasında olması muhtemeldir.

Haberde yer alan iddialara göre;

  • Deep Dive LLC ayrıca 18 Mayıs’ta Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’ta xrProOS için başvurdu, ancak SF Pro stilini kullanmadı.
  • Kayıtlara göre, şirket ilk olarak 27 Nisan’da Jamaika’da ticari marka başvurusunda bulundu.

Jamaika, genellikle Apple’ın gelecekteki ürünlerinde ticari marka talep ettiği ilk yer olarak gösteriliyor.

Bunun nedeni, ülkenin şirketin gizliliğini korumasına yardımcı olan aranabilir bir çevrimiçi marka veritabanına sahip olmamasıdır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Konuşacak çok şey var!  Merak edilen sırrı açıkladıKonuşacak çok şey var! Merak edilen sırrı açıkladı
ATA Alliance resmen dağıldı!  Vecdet Öz'den AçıklamaATA Alliance resmen dağıldı! Vecdet Öz’den Açıklama
 “Birilerinin devreye girdiği” iddiası

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku