Belçika bu olayı konuşuyor! Aşırı sağ parti lideri polis tarafından tokatlandı

0

Olay, Salı günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana geldi. Tom Van Grieken3 sağlık sektörü mitingine katılmaya çalışırken bir polis memuru tarafından tokatlandı.

Brüksel polisi, Vlaams Belang parti üyelerinden oluşan küçük bir grubun yol kenarında durmasını engellemek istedi. O sırada polis memurlarından birinin Van Grieken’e tokat attığı görüldü. Videonun Parti’nin Twitter hesabında paylaşılmasının ardından olay kısa sürede tüm ülkede yankı uyandırdı.

SICAK TARTIŞMADAN SONRA OLDU

Görünüşe göre Van Grieken tokatlanmadan önce polis memurlarıyla hararetli bir tartışmaya girmiş. Vlaams Belang ve Brüksel polisi, olayın farklı açılardan versiyonlarını paylaştı. Bu nedenle kazanın kesin nedeni henüz belirlenemedi.

2

Brüksel-Başkent/Ixelles polis bölgesi sözcüsü Ilse Van de Keere, “Vlaams Belang üyelerinin varlığı protestocular arasında huzursuzluğa neden oluyordu” dedi.

Sakinliği korumak ve daha fazla çatışma çıkmaması için grubu ayırma kararı aldıklarını belirten sözcü, “Buna bazı müdahaleler eşlik etti, ardından ileri geri geldi. Bunun için kesin koşullar içeride hala inceleniyor.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İşte Türkiye'deki resmi mülteci sayısı...İşte Türkiye’deki resmi mülteci sayısı…
19 ilçe birden fazla il olabilir... Biri İstanbul'un hemen yanı başında.19 ilçe birden fazla il olabilir… Biri İstanbul’un hemen yanı başında.
Canlı yayında sıra dışı anlar!  Mete Yarar kılıcını çekti: Canlı yayında sıra dışı anlar! Mete Yarar kılıcı çekti: “Birçok kişi ilk kez duydu”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku