Avustralya Açık: Tek kadınlar finalinde Elena Rybakina’yı yenen Aryna Sabalenka şampiyon oldu

0

Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finalinde 5 numaralı seribaşı Aryna Sabalenka, Elena Rybakina’yı 2-1 yenerek şampiyon oldu.

REKLAM

Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finalinde 5 numaralı seribaşı Aryna Sabalenka, Elena Rybakina’yı 2-1 yenerek şampiyon oldu.

24 yaşındaki Belaruslu Aryna Sabalenka, Elena Rybakina’yı 4-6, 6-3, 6-4’lük setlerle yenerek ilk Grand Slam şampiyonluğunu elde etti.

Melbourne’de düzenlenen sezonun ilk Grand Slam turnuvası kadınlar finalinde, turnuva kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazanmak için mücadele eden Sabalenka, geçen yılın Wimbledon şampiyonu (baş seri numarası 22) Kazak tenisçi Rybakina ile karşılaştı. ). .

Final maçında ilk setin ilk 13 sayısının 7’si kaçırılan şutlardan (aslardan) geldi. Wimbledon Şampiyonası’ndan yaklaşık 6 ay sonra ikinci şampiyonluğu için mücadele eden 23 yaşındaki Rybakina, ilk seti 24 yaşındaki rakibi Sabalenka’yı 6-4 mağlup etti. İlk sette her iki takım da 5’er kez kaçırılan şutlarla sayı kaydetti.

İlk kez Grand Slam finaline katılan Sabalenka, ilk sette 5 çift hata yaparken, Rybakina ilk sette çift hata yapmadı.

İkinci sete iyi başlayan Sabalenka, 4-1 öne geçtikten sonra seti 6-3 kazanarak setlerde skoru 1-1’e getirdi.

İlk Grand Slam şampiyonluğu için mücadele eden Sabalenka, ilk sette 5 çift hata yaparken, Rybakina ilk sette hiç çift hata yapmadı. İlk sette 5 çift hata yapan Sabalenka, ikinci sette ise sadece 1 hata yaptı.

Rekabetin yoğun olduğu ve karşılıklı sayılarla başlayan son sette 3-3’lük skorla set sonunda daha iyi oynayan Sabalenka, son seti 6-4 kazanarak 2-1’lik skorla şampiyon oldu. 2 saat 28 dakika süren final maçı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku