ABD’den çarpıcı iddia! Ukrayna Kuzey Akım’a saldırı planlıyor…

0

CIA sabotaj suçlamasına göre, Ukrayna özel kuvvetlerine bağlı 6 kişilik bir dalış timi, Rus gazının Avrupa’ya taşınmasını engellemek için Kuzey Akım boru hattına saldırıyor.

Washington Post’un haberine göre sabotajla ilgili bilgiler bir Avrupa istihbarat servisi tarafından toplanmış ve Haziran 2022’de CIA ile paylaşılmıştı.

CIA’in başlangıçta istihbarat kaynağının güvenilirliğini sorguladığı ancak Avrupa İstihbarat Servisi’nin kaynağın güvenilir olduğuna inandığı iddia edildi. CIA’in raporu Almanya ve diğer Avrupa ülkeleriyle de paylaştığı iddia edildi.

İstihbarat bilgilerinin, Eylül 2022’de Kuzey Akım’a yapılan saldırıyı Ukrayna hükümetine bağlayan “bugüne kadarki en net kanıtlardan bazılarını ortaya çıkardığı” bildirildi.

Saldırı planının oldukça teknik detaylarını içerdiği kaydedilen haberde, “Batılı Müttefiklerin yaklaşık bir yıldır Kiev’den şüphelenmek için bilgilerinin olduğu” kaydedildi.

Söz konusu Avrupa istihbaratına ait raporları ve ABD ordusuna ait gizli belgeleri yayınladığı iddia edilen Ulusal Hava Muhafızları askeri Jack Teixeira’nın “Discord” sohbet platformunda yer aldığını duyan Washington Post, Teixeira’nın birinden raporların bir kopyasını aldı. çevrimiçi arkadaşlar.

Washington Post, Discord’da birden fazla ülkeden yetkililer tarafından yayınlanan istihbarat özetlerinin, Avrupa istihbarat servisinin CIA’ya söylediklerini doğruladığını, ancak ilgili Avrupa ülkesinin adını paylaşmadığını yazdı.

Haberler ayrıca Beyaz Saray ve CIA’nın, daha önce Kuzey Akım saldırısına karıştığını reddeden Ukraynalı yetkililerin yaptığı gibi konu hakkında yorum yapmayı reddettiğini de paylaştı.

“EYLÜL 2022’DE GÜNCEL KUZEYDE SABOTAJ” İDDİASI

Mart ayında Almanya’daki raporlar, soruşturma makamlarının Ukrayna yanlısı bir grubun geçen yıl Kuzey Akım boru hatlarını sabote ettiğine dair kanıtları ortaya çıkardığını söyledi.

5 erkek ve bir kadından oluşan grubun Eylül 2022’de Almanya’nın kuzeyindeki Rostock’ta sahte pasaportla yat kiraladığı ve Kuzey Akım boru hatlarını sabote ettiği iddia edildi.

Eylül 2022’de Kuzey Akım boru hatlarının sabote edilmesi, Rusya ile Almanya’yı Baltık Denizi üzerinden birbirine bağlayan boru hatlarında büyük hasara neden oldu.

Almanya’nın yanı sıra Danimarka ve İsveç’teki kurumlar sabotajı soruşturuyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünya için felaket senaryosu!Dünya için felaket senaryosu!
İleti Sinan Ogan’dan “2028” mesajı!
beyanname Almanya’dan Türk vatandaşlarına ‘vize’ açıklaması

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku